Актуальна тема

Меню

«Метаноя» - час для відновлення стосунків з Творцем

Протягом тижня, з 7 по 13 серпня, в парафії Успіння Пресвятої Богородиці села Крилос проходив духовно-екологічний табір «Метаноя». В таборі взяли участь близько сотні дітей віком від 8 до 16 років під проводом о. Михайла Дзуля, семінаристів та аніматорів з числа місцевого осередку УМХ.

Метою табору з року в рік є плекання християнських духовних цінностей, зокрема турботи про наш спільний дім. З огляду на те, що 2023 рік в нашій Церкві проголошений роком Блаженнішого Любомира Гузара, гаслом цьогорічного табору стали його слова: «Бути людиною». Невід’ємними компонентами людяності є духовне, патріотичне та екологічне виховання, на що й зверталася основна увага проводу табору протягом цього тижня.

Вже традиційно кожен таборовий день супроводжувався молитвою, починаючи з Божественної Літургії, молитви на вервиці за наших захисників та завершувався Молебнем в часі війни. Важливими складовими табору були катехизації, які проводили брати-семінаристи та принагідні проповіді, виголошені отцями. Таборовики взяли участь у нічних чуваннях та мали змогу протягом тривання табору приступити до св. Таїнства Покаяння і отримати відповіді на питання, які їх цікавлять під час духовних розмов чи запитань до духовних осіб.

Щоденна молитва за українських воїнів, проща до місця загибелі вояків УПА, виконання патріотичних пісень, заглиблення в історію Давнього Галича – все це сприяло підняттю патріотичного духу серед молоді та гордості за те, що вони є українцями.    

Важливою складовою табору було формування у дітей екологічної свідомості та відповідального ставлення до природи, яке реалізовувалося в практичний спосіб через участь дітей у вело-прощі, прибиранні території, висадці деревоподібної півонії. Ще одним інструментом для формування еко-свідомості були завдання на великій грі та демонстрація «Валізи енергоефективності».

А ще були інтелектуальні та спортивні ігри, запальні банси, розваги, та творчі щоденні завдання.

В останній таборовий день діти, у присутності батьків, взяли участь у грі «Хто зверху?» а також продемонстрували своє вміння виконання бансів. На всіх учасників табору чекало традиційне таборове частування – смачненький шашлик від управи табору.

Закінчився день переглядом фотографій, відеоролика та спогадами з попередніх днів, молитвою подяки Творцеві за спільно проведений час і теплими дружніми обіймами аніматорів. Багато в кого навіть проглядалися сльози на обличчі, через завершення цього благодатного часу.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології