Актуальна тема

Меню

«Метаноя» перемінює серця

В контексті синодального послання єпископів УГКЦ 2022 року «Перемагай зло добром» з 23 по 29 липня Бюро УГКЦ з питань екології провело духовно-екологічний табір «Метаноя» для дітей військовослужбовців та дітей загиблих воїнів. Табір проходив під гаслом світлої пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара «Бути людиною» і включав три невід’ємні компоненти людяності: духовність, збереження Божого створіння, патріотизм.

Протягом тижня на базі Бучацького єпархіального реколекційного будинку святого Миколая 30 дітей з Прикарпаття під проводом референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайла Дзуля мали змогу спільно молитися, відпочивати, отримувати позитивні емоції, знайти нових друзів, пізнавати досконалість Творця в природі та розвивати гармонійні стосунки з Богом, собою та ближнім. Духовно-психологічний супровід таборовиків здійснював о. Назар Мицко, а рекреацію забезпечувала команда креативних та завзятих аніматорів.

Щоденна Божественна Літургія, молитва на власноруч виготовлених вервицях, вечірня молитва подяки, катехитичні науки, запитання до священників, та постійна присутність духовних осіб – все це спонукало дітей до переосмислення загальнолюдських цінностей і до визнання власних помилок та кропіткої праці над собою. Перебування на лоні природи, тематичні презентації та інтелектуальні ігри екологічного спрямування, практичний досвід сортування відходів, прибирання території, бережливе ставлення до Божих дарів, веломандрівки, висадка дерев, вечірня екоказка – це інструментарій, який допоміг дітям розкрити Божу волю щодо створіння і пізнати місію людини в цьому світі. Натомість щоденне виконання державного гімну України та молитва за її захисників, вечір української пісні та відзначення Дня української державності вселяли в серця дітей віру і гордість за нашу любу Неньку.

«Син приїхав як інший. Такий веселий, позитивний. Каже, що всі були як рідні. Появилося самостійне бажання молитися!!! Дякую Вам! Для мене це велика допомога» – ділиться враженнями один із батьків.

Завершився табір спільною екскурсією до Галицького національного природного парку та Музею етнографії.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології