Актуальна тема

Меню

Енергетичні плантації у Тернопільсько-Зборівській архієпархії

З 11 по 16 травня, у селі Серединки, Великоберезовицького деканату Тернопільсько-Зборівської архієпархії, у рамках Всеукраїнської ініціативи «Посади дерево миру», закладено першу архієпархіальну енергетичну плантацію. Брати-семінаристи Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріарха Йосипа Сліпого, місцевий парох о. Петро Глібчук і референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Василь Шафран, поблагословили і посадили більше сотні живців енергетичної тополі та верби.

Висадка проходила на межі села поряд зі ставком. Отець Василь розповів про екологічні втрати України у війні проти рф та про доцільність висадки енергетичної тополі і верби, які мають створити тінь для водойми та стати додатковим джерелом палива для місцевого населення.

Зокрема він наголосив: «У цей нелегкий для нашої країни час, ми маємо відновлювати наші втрати та зміцнювати свою енергетичну незалежність. Енергетична верба, а особливо тополя, у чотири рази більше дають приріст біомаси в порівнянні із звичайними видами дерев. Тому для швидкого відновлення екосистеми в Україні та для забезпечення країни паливом, нам доцільно концентруватися на видобутку енергії з біопалива і закладати новітні плантації зі швидкорослих дерев по всій території України».

Подібні енергетичні плантації постали також в Зарваниці, Острові, Курівцях, Озерна та інших населених пунктах архієпархії. Ініціаторами втілення в життя такої інноваційної для України ідеї  стали Бюро з питань екології УГКЦ та коло друзів Тернопільсько-Зборівської архієпархії з Баварії на чолі із п. Катериною Шмідт.

Молимось спільно до нашого небесного Творця за перемогу та мир в Україні і за Його благословення для перших енергетичних плантацій.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології