Актуальна тема

Меню

Вода як символ життя вічного

Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час проповіді до вірних у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в неділю Самарянки та День матері, який Україна традиційно святкує у другу неділю травня.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що цієї неділі ми продовжуємо слухати слово Боже, осердям якого є символ води. Глава Церкви пригадав присутнім про Євангелії минулої неділі в якій чоловік довгий час чекав на новий імпульс до життя, який сподівався отримати через воду, яку ніби то зрушував ангел, а тут сам Христос своїм словом надає йому нове життя. Натомість сьогодні жінка – самарянка зустрічається з Христом біля криниці патріарха Якова, яку він спорудив і передав своїм потомкам як дорогоцінну спадщину. Цікавим є той момент, що джерело води в умовах посушливого клімату Святої Землі завжди було пов’язане із досвідом спілкування людини з Богом, бо в тій країні вся вода приходить з неба і якщо нема дощу, то всі джерела пересихають.

Блаженніший зазначив, що Патріархи споруджували криниці для своїх нащадків як певний символ, меморіал Бога, якого вони пізнали, Бога який є символом життя, який оживляє. Криниця – це символ Бога, що є джерелом життя. Ці криниці були особливим місцем соціального та суспільного життя. Глава УГКЦ пригадав значення криниці в старозавітні часи як місце зустрічі людини з людиною, а особливо – людини з Богом. Саме тут самарянка зустрічає Христа, повз якого проходили люди, і який просить води.

«З іншої сторони Христос Сам є тим джерелом, яке тамує спрагу за вічним життям. Христос є тою водою, що в собі має зародок вічного життя. Живою водою для людини є Дух Святий, а справжнім джерелом життя є Отець Небесний. Ковток тої води тамує спрагу, якої вовік не буде мати людина» — наголосив Глава УГКЦ.

Спілкуючись з жінкою Христос дає їй можливість напитися живої води, дає щось більше ніж криниця Якова. Євангеліє нам відкриває, що кожна людина сотворена як посудина, в яку Христос вміщає джерело живої води, і з якої потечуть ріки життя вічного.

За словами проповідника, слова про живу воду по-особливому звучать у контексті місяця травня.

«Травень — особливий місяць, коли все оживає. Коли є відчуття, що джерело життя б’є ключем серед довколишнього світу, природи. Цей місяць наша Церква традиційно присвячує Пречистій Діві Марії, яка в собі звершила Боже слово, яке сьогодні нам проголошується у Євангелії. Це про Неї і до Неї скаже Гавриїл у Благовіщенні: „Дух Святий зійде на тебе і сила Вишнього отінить тебе“. Це вона була першою, яка повірила, прийняла в себе живу воду благодаті Духа Святого». — сказав Глава Церкви — «Ми, вірні, бачимо Пречисту Діву Марію як ту, що повна благодаті, від якої по сьогодні до нас течуть ріки води живої благодаті Духа Святого. Жива вода, котра витікає з лона Пречистої діви Марії сьогодні оживляє все».

Духовний лідер наголосив, що сьогодні молимось за те, щоб сила життя перемогла силу смерті. В день матері, особлива молитва звучала за матерів наших військовослужбовців.

Джерело УГКЦ