Актуальна тема

Меню

У Харківському екзархаті розпочалася Великопосна екологічна ініціатива

У Харківському екзархаті УГКЦ розпочалась Великопосна екосоціальна ініціатива «Екологічне навернення для порятунку створіння». 5 березня до парафії Успення Пресвятої Богородиці м. Кременчук, що на Полтавщині, на запрошення настоятеля храму отця Романа Атамана, завітав отець Максим Кролевський, референт Бюро з питань екології у Харківському екзархаті, щоб спільно застановитися над необхідністю навернення до Бога, яке має бути цілісним і виражатися також й у ставленні до всієї створеної Богом природи.

Розпочалася еко-ініціатива Божественною Літургією. Під час Служби Божої вірні та священнослужителі молилися за збереження усього Богом сотвореного світу, за перемогу над ворогом, за подолання воєнного лихоліття та наслідків війни.

Під час проповіді, екореферент, у контексті недільного Євангелія, роздумував над покликанням християнина у сучасних обставинах воєнного часу в українських реаліях.

«Ми покликанні до того, щоб відповідально, з великою вірою та оптимізмом долати виклики сучасного воєнного часу. Кожен з нас може у свій спосіб долучитися до спільної перемоги над ворогом. Як нам важливо сьогодні подумати над тим: а що я, власне, можу зробити для збереження Богом створеної мальовничої природи України та моєї Батьківщини»? – зазначив екореферент.

Отець Максим наголосив на важливості ощадно використовувати джерела енергії у сучасних життєвих реаліях, бо на його думку, від цього відповідального підходу буде залежати наш добробут, комфорт життя та майбутнє.

Завершилася екологічна ініціатива спільною молитвою за Україну.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології