Актуальна тема

Меню

За 100 років сміття стало більше на 10 тисяч відсотків: невідомі факти про відходи

Часто люди навіть не задумуються наскільки шкодять довкіллю

Людство створило перше сміттєзвалище у 400 році до н.е. в стародавніх Афінах і відтоді проблема накопичення різноманітних відходів тільки погіршується.

Активісти з “Екологічного підприємства Рада” у Facebook підготували 7 цікавих фактів про переробку сміття, що є основою для очищення планети.

  • За останні 100 років кількість відходів збільшилась на 10 000%;

Автори наголосили, що кожного дня люди викидають сотні мільйонів пластикових пляшок, кожна з яких розкладатиметься понад 400 років.

  • На звалищі відходи настільки щільно упаковуються, що значна частина сміття розкладається в анаеробних умовах (без кисню);

Вони пояснили, що в анаеробних умовах сміття розкладається з утворенням великої кількості газу метану, негативний вплив якого вважають однією з основних причин глобального потепління.

  • У світовому океані є величезні сміттєві плями, які постійно збільшуються;

Зазначається, що найбільшою є так звана "Велика тихоокеанська сміттєва пляма" за різними підрахунками в ній міститься до чотирьох мільйонів тонн сміття. Товщина цієї токсичної суміші в деяких місцях перевищує 5 метрів і повністю закриває доступ сонячного світла.

  • Сміттєзвалища залишаться нащадкам;

В повідомленні підкреслили, що навіть пластиковий пакет з продуктового магазину, якщо його не переробити, на сміттєзвалищі розкладатиметься сотні років.

  • У всьому світі люди використовують приблизно 1 трильйон пластикових пакетів, а це майже 100 мільйонів барелів нафти;
  • Для виробництва паперу з вторинної сировини затрачується на 60% менше енергії ніж при його первинному виготовленні. Окрім того, це зберігає життя деревам;
  • Часто люди навіть не задумуються наскільки шкодять довкіллю. 

Автори наголосили, що викинутий недопалок повністю розкладеться лише через 12-15 років і весь цей час буде забруднювати землю шкідливими речовинами які містяться в фільтрі, а скляна пляшка – лише через 1 мільйон років.

Джерело: Екополітика