Актуальна тема

Меню

Папа: у світі, зраненому війною, митці нагадують про подив Бога створінням

Звертаючись до представників Фундації «Ente dello Spettacolo», що діє в рамках єпископату Італії, Папа Франциск вказує на великий внесок католиків у розвиток кінематографу в Італії, а також зазначає, що завдання працівників культури полягає в тому, щоб, незважаючи на різні лиха, творити так, щоб «дозволити проявитися захопленню Бога, Який не припиняє любити Свої створіння та дивуватися їхній красі».

«Думаючи про вас, – зазначає Папа Франциск у своєму зверненні до Фундації “Ente dello Spettacolo”, – я згадав першу сторінку Біблії, розповідь про створення. Насправді, ми бачимо, як події чергуються немов у фільмі, де Бог виступає як автор і, водночас, як глядач». Єпископ Риму підкреслює, що це історія краси і любові. Саме у цій старозавітній розповіді, за його словами, можна знайти сенс діяльності працівників культури: «З одного боку, є творча дія, з іншого – споглядання й оцінка».

На завершення, Папа Франциск зазначає, що «світ, зранений війною та багатьма лихами, потребує знаків, творів, які викликають подив, які дають проявитися захопленню Бога, Який не припиняє любити Свої створіння та дивуватися їхній красі». І завдання митців полягає, власне, в тому, аби пробуджувати цей подив».

Джерело: Vatican News