Актуальна тема

Меню

Світло Стрітенської свічки, що дарує надію

«Я світло світу хто піде за мною той спасеться» - каже Святе Писання.

На передодні свята Стрітення Господнього, за сприяння місцевого пароха о. Василя Смицнюка та директорки Любові Гнатковської для учнів та вчителів Сілецької гімназії було проведено майстер-клас з виготовлення Стрітенської екосвічки.

Після спільної молитви та благословення на працю, о. Василь пригадав дітям про духовне значення та літургійно-обрядове наповнення цього свята. Далі о. Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії, познайомив присутніх зі специфікою обробітку воску та технікою виготовлення свічки з натуральної вощини.

«Якщо вощина є холодною і не піддається обробітку, то її можна зігріти власними долоньками. Подібно і людська душа, що заблукала в темряві гріха, при зустрічі з Христом, Котрий просвічує її своїм світлом і зігріває любов’ю, стає добрим матеріалом в руках Божих» - зазначив священник.

Наступним після катехизи етапом була практична частина, на якій діти та дорослі вправно творили свої свічечки, демонструючи неабиякі старання та відповідальність.

Слід зазначити, що через участь у майстер-класі учні та вчителі долучилися до благодійної акції «Зігрій убогого світлом Стрітенської свічки».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології