Актуальна тема

Меню

В Україні розробили перший реєстр гарантій походження у відновлюваній енергетиці

Презентація реєстру відбудеться 23 січня 2023 року.

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження, попри воєнний стан, завершило розробку реєстру гарантій походження біометану.

Цей реєстр став першим в Україні реєстром гарантій походження у відновлюваній енергетиці, повідомляє Держенергоефективності у Facebook.

В пресслужбі пояснили, що реєстр дозволить компаніям-виробникам та споживачам біометану отримати на нього гарантії та сертифікати походження, а також реєструвати поданий до газотранспортної або газорозподільної системи обсяг. Це також дозволить формувати гарантії походження біометану, їхню передачу, розподіл або анулювання.

Зазначається, що презентація реєстру біометану для потенційних виробників та інших користувачів реєстру відбудеться 23 січня 2023 року. 

В повідомленні підкреслили, що запровадження такого реєстру передбачено Законом України "Про розвиток виробництва біометану" та постановою Уряду №823 "Про затвердження Порядку функціонування реєстру біометану".

Нагадаємо, в Україні у 2022 році створили законодавче підгрунтя для розвитку виробництва біометану, який є перспективною альтернативою природного газу.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 2 серпня прийняла постанову "Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем". Це дозволить постачати біометан в мережі.

Джерело: Ecopolitic.com.ua