Актуальна тема

Меню

На черговому засіданні Голів Комісій УГКЦ було представлено працю Бюро УГКЦ з питань екології

У Львові у конференц-залі Патріаршої курії УГКЦ, що на території Святоюрського комплексу, 1 березня 2012 року відбулося чергове засідання Голів та представників Комісій УГКЦ. Цього разу на зустріч було запрошено п. Володимира Шеремету, Керівника Бюро з питань екології УГКЦ, на якій він представив працю цієї структури.

Зустріч розпочалася традиційно спільною молитвою у Соборі Святого Юра. На початку робочого засідання о. Петро Рак, керівник Відділу Патріарших Комісій УГКЦ, представив п. Володимира Шеремету, який безпосередньо і розповів про роботу Бюро УГКЦ з питань екології. Відтак, з метою подальшої співпраці із Комісіями УГКЦ він визначив основні напрямки діяльності Бюро. Вони полягають у поширенні в українському суспільстві вчення Церкви щодо питань екології та збереження створіння;

звернення уваги Церкви, суспільства та влади на актуальні проблеми природного довкілля та сприяння у пошуку за шляхами їх вирішення, консультування ієрархії УГКЦ щодо актуальних проблем навколишнього природного середовища;сприяння у створенні єпархіальних та екзархальних екологічних комісій УГКЦ; сприяння спеціалізованому вишколу семінаристів, душпастирів, катехитів та вчителів християнської етики; видання спеціалізованої літератури; організація екологічних конференцій, круглих столів, науково-практичних семінарів та інших освітніх заходів, співпраця з освітньо-виховними закладами, релігійними та громадськими організаціями, органами державної влади у сфері формування відповідального ставлення до довкілля та збереження створіння.

Засідання продовжилося оглядом діяльності Комісії УГКЦ у справах родини, яку представив її голова - о. Богдан Тимчишин. Основним пріоритетами роботи даної Комісії  є праця над приготуванням до подружнього життя, праця з одруженими особами та створення інформативного джерела для Комісії родини, де би містилася інформація про родинні рухи України. Також о. Богдан повідомив про те, що за сприяння  Альянсу «Україна без сиріт» буде проведено  конференцію «Область без сиріт» у Західній Україні. Також планується провести чемпіонат між школами – інтернатами та сиротинцями по футболу, фінал, якого відбудеться у Львові на новому стадіоні

Керівник Відділу розвитку Патріаршої курії п. Тетяна Ставнича розповіла про процес складання проектів для Комісій для отримання фінансування від міжнародних фондів. На завершення п. Юрій Підлісний, голова Комісії УГКЦ у справах мирян представив новий збірник матеріалів стосовно підгорецької секти, виданий Комісією спільно із о. Орестом Вільчинським, який кілька років вже вивчає цей рух.

Департамент інформації УГКЦ