Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Вугілля пожерло храм

Енергокомпанія RWE Power почала руйнування так званого "собору" Іммерата. Неороманська базиліка і село, в якому вона стояла, знищують задля видобутку бурого вугілля.

Іммерат розташовано над найбільшим вугільним басейном на захід від Кельна. Енергокомпанія RWE Power продовжує покладатися на електроенергію з невідновлюваних джерел. Тому села повинні бути знесені. На їхньому місці буде котлован. Жителі Іммерату повинні з'їхати і покинути свої будинки.

Колись в Іммераті жили понад 1200 осіб. Більшість уже покинули село. Багато будинків уже знищено. Тому і вид на церкву з цвинтаря нині вільний. Лише три сім'ї досі живуть в Іммераті. І померлі жителі теж повинні будуть "переїхати".

Опір знищенню села та переїзду тривав довгий час. Багато жителів села здалися перед вищими силами. Однак представники великих церков за день до знесення звернулися з екуменічно-політичною молитвою супроти подальшого руйнування жител і довкілля. Ще кілька сіл стоять у списку на знищення.

Швидку відмову від вугілля науковці та екологи називають невідворотньою. В іншому разі Німеччина просто не зможе виконати свої зобов'язання згідно з Паризькою кліматичною угодою. Є перевиробництво електроенергії, і задовольнити потреби в електриці можна буде легко, навіть якщо Німеччина відмовиться від бурого вугілля, стверджують захисники довкілля.

Активісти Greenpeace зайняли базиліку незадовго перед зруйнуванням, закликаючи дозволити їй простояти принаймні допоки не буде сформовано новий уряд, який постановить курс на відмову від вугілля. RWE - розробник кар'єру - відмовився виконувати прохання, вигнав протестувальників за допомогою поліції та привіз екскаватори.

Спорудження неороманської базиліки завершилося в 1891 році. Впродовж 122 років вона була центром культурного життя села. Тут проводилися важливі події життів селян, сімейні свята, хрещення, причастя, святкування весіль і відправка близьких у останню путь. На останній службі 2013 року було пролито багато сліз.

Пастор Ґюнтер Залентін (Günter Salentin) стоїть поміж могил. "Наші серця сьогодні повні туги і печалі, імовірно, також повні розпачу і гніву, - каже він на останній проповіді. - Увесь опір був приречений на провал у бою з вищими силами політики, економічного інтересу та максимізації прибутку".

Заклик відмовитися від вугілля є дедалі гучнішим у всьому світі. Долю Іммерата вирішено, хоча зруйнування села, ймовірно, не було обов'язковим. Вугілля, що під селом, можуть і не дозволити видобувати - якщо новий федеральний уряд прийме рішення відмовитися від вугільних електростанцій. Знищення села завершать за два тижні.

Джерело: DW

Прокоментуйте: