Меню

Календар 2018

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

У новорічному привітанні генсек ООН оголосив "червону тривогу" планеті

З огляду на зростання ядерної загрози через конфлікт навколо КНДР, кліматичні зміни та війни генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив "червону тривогу" планеті Земля.

У новорічному привітанні, оприлюдненому в неділю, 31 грудня, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що оголошує для планети Земля "червону тривогу". Причина, за його словами, полягає у численних війнах по всьому світу, підвищеному ступені загрози ядерної війни та небезпечних кліматичних змінах.

Згадавши своє минулорічне новорічне привітання, у якому він закликав зробити 2017-й роком миру, Гутерріш констатував: "На жаль, сталося протилежне". Зокрема, генсек ООН зазначив, що наявні конфлікти на планеті загострилися, при цьому спалахнули нові. З огляду на напруження відносин та взаємні погрози між США та КНДР, а також дедалі частіші ракетні випробовування Пхеньяна, він назвав нинішнє занепокоєння, викликане атомною зброєю, найбільшими з часів "холодної війни".

Крім того, Гутерріш розкритикував повільний поступ світової спільноти у питанні протидії небезпечним для людства змінам клімату. Він назвав їх "швидшими, ніж ми". Також генсек ООН заголосив на посиленні соціальних нерівностей на планеті, які супроводжуються "тяжкими порушеннями прав людини". Водночас він висловив сподівання на розв'язання наявних конфліктів, подолання ненависті та "захист наших спільних цінностей". "Проте для того, щоб цього досягнути, ми маємо бути єдині", - наголосив Гутерріш.

Джерело: DW

Прокоментуйте: