Актуальна тема

Меню

Гріх руйнує Землю і спричинює природні катастрофи, - вважає Константинопольський патріарх Варфоломій І

"Спостерігаючи за жахливими природними явищами, які з'являються останнім часом на нашій планеті часто та успішно, ми віримо, що ці явища є нерозлучними з духовними та моральними відхиленнями людства", сказано у посланні Вселенського Патріарха з нагоди Великодня.

На думку Варфоломія І, наслідки цього відхилення "жадібність та ненаситне бажання матеріального багатства, разом з байдужістю до зубожіння, яке терплять багато людей через незбалансоване багатство декількох осіб" — з духовної точки зору є гріхом, що порушує гармонію як духовних, так і природних взаємин. "Існує таємний зв'язок між моральним та природним злом; якщо ми бажаємо бути визволені від природного зла, то мусимо відкинути моральне", - наголошує Патріарх.

Природні та духовні злі сили називає Варфоломій І причиною землетрусів та цунамі, разом із можливістю атомної катастрофи й людських жертв, спричинених військовими сутичками й терористичними актами. На його думку, нагодою для всього людства "пережити несприятливі наслідки стихійного лиха та зіпсованої духовності" є Воскресіння Христа: "Бо Христос зціляв фізичні та духовні немочі, дарував потіху та зцілення всім людям, а одночасно приносив спокій та мир бурхливим морям, розмножив п’ять хлібів щоб нагодувати п’ять тисяч народу, таким чином поєднуючи духовну та природну гармонію".

"Проживаючи Воскресіння Христа у глибині нашого серця, наше буття буде сприятливо впливати на все людство та природний світ. Природничі науки, можливо, ще не знайшли зв'язку між оновленням людства та оновленням творіння, але досвід святих — що повинен бути ціллю нашого власного досвіду — підтверджує той факт, що справді, людина народжена у Христі, відновлює гармонію природного світу, порушену гріхом. У Христі святий може пересувати гори на благо світу, а грішна людина, що протистоїть Божим шляхам, може потрясти землю і підняти руйнівні хвилі", - зазначено в посланні.

Джерело: РІСУ