Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Деградація довкілля гальмує передусім розвиток бідних країн

Деградація довкілля гальмує передусім розвиток бідних країн – на це вказує щорічна доповідь Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН), присвячена соціальному розвитку. Її автори рекомендують бідним країнам відмовитися від західної моделі економічного зростання.

1,5 мільярда людей в усьому світі досі не має електрики. Щоб досягти рівня життя розвинених країн, бідні країни не мають повторювати західну модель і бути залежними від невідновлюваних джерел енергії, таких як бензин або газ. Користуючись ними, на думку авторів доповіді ПРООН, не є умовою для поліпшення якості життя. Сьогодні синонімом прогресу вважають гідроенергетику та сонячну енергію.

 

Автори доповіді вважають потрібним податок, що становить 0,05 відсотка, для всіх фінансових операцій, грошових коштів, щоб отримати таким чином 40 мільярдів доларів на рік і витратити на боротьбу зі зміною клімату та убогістю. "Ті, хто має найбільшу вигоду від глобалізації, могли б таким чином допомогти тим, хто має з неї мінімальну користь", – йдеться в доповіді Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй.

Джерело: Католицький оглядач