Актуальна тема

Меню

5 жовтня – День створення Міжнародного союзу охорони природи

Міжнародний союз охорони природи (МСОП; англійською — International Union for Conservation of Nature, IUCN) — міжнародна організація, метою якої є збереження природних ресурсів.

Заснована в 1948 році, головний офіс знаходиться в місті Гланд (Швейцарія). На теперішній час членами МСОП є 78 країн, 112 урядових та 735 неурядових організацій (в тому числі й українські), а також велика кількість вчених із 181 країни.

Основним уставним видом діяльності МСОП є допомога співтовариствам будь-якого ви­ду у справі збереження біорізноманіття і впровадження екологічно чистих та сталих методів використання природних ресурсів. Завдяки діяльності МСОП створена книга рідкісних та зникаючих видів тварин та рослин. Міжнародний союз охорони природи - це міжнародна неурядова організація з консультативним статусом при ЮНЕСКО. У складі МСОП існують 6 комісій, що опікуються оцінкою світових природних ресурсів та подають інформаційну та дорадчу допомогу щодо справ збереження біорізноманіття:

Комісія з виживання видів (Species Survival Commission, SSC): допомогає МСОП у сфері технічних питань, пов'язаних з роботою по збереженню видів та проводить охоронні заходи щодо видів, які знаходяться під загрозою зникнення. Видає Червоний список (книгу) МСОП.

Комісія з охоронюваних територій (World Commission on Protected Areas, WCPA): займається питаннями організації нових та управлінням існуючими суходільними та морськими природними охоронюваними територіями.

Комісія з природоохоронного законодавства (Commission on Environmental Law, CEL): розробляє законодавчі концепції та інструменти, та надає консультаційну допомогу в сфері природоохоронного законодавства та сталого природного розвитку територій.

Комісія з освіти та комунікації (Commission on Education and Communication, СЕС): розробляє методики виховання всіх рівнів, спрямовані на усвідомлення важливості збереження біорізноманіття.

Комісія з екологічної, економічної та соціальної політики (Commission on Environmental, Economic and Social Policy, CEESP): проводить експертизу та розробляє рекомендації з оптимізації економічних та соціальних факторів для охорони довкілля та сталого розвитку природних екосистем із збереженням біорізноманіття.

Комісія з менеджменту екосистем (Commission on Ecosystem Management, СЕМ): надає експертну підтримку з питань інтегрованого екосистемного підходу до управління природними та модифікованими екосистемами.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології