Актуальна тема

Меню

Німецькі єпископи за термінову відмову від атомної енергії

Німецькі єпископи за термінову відмову від атомної енергії

Католицькі єпископи Німеччини в черговий раз висловились щодо необхідності термінової відмови від використання атомної енергетики. З етичної перспективи використання атомної енергії є недопустимим «з огляду на невирішену проблему остаточного захоронення відходів, можливості широкомасштабних катастроф і терористичних нападів», – йдеться у спеціальному документі під назвою «Зобов’язані створінню. Імпульси для збалансованого використання енергії»,  виданому Єпископською Конференцією Німеччини.

За «нові, відповідальні у глобальному масштабі і стовно майбутнього моделі благополуччя»

Німецькі єпископи висловлюються, серед іншого, за розвиток «нових, відповідальних у глобальному масштабі і стовно майбутнього моделей благополуччя». Необхідно більш інтенсивно брати до уваги окремі аспекти захисту довкілля і більше економити природні ресурси. Попереду в цьому мають бути промислово розвинені країни, оскільки їх розвиток у значній мірі відбувався за рахунок довкілля, і по сьогодні вони викидають в атмосферу левову частку парникових газів.

«Соціально і економічно справедлива» енергетична зміна

Згідно з переконанням авторів документу, майбутня енергетична політика має основуватись на «зменшенні споживання енергії, підвищення ефективності і пошуку та розбудові альтернативних сталих (збалансованих) видів енергії». Політика стоїть перед завданням оформити цю енергетичну зміну  «соціально та економічно справедливо» і гарантувати забезпечення енергією.

Німецькі єпископи вбачають особливо вагомий потенціал економії енергії, з поміж іншого, в сфері опалення та утеплення будинків, а також використанні авто та авіа перельотах.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології