Актуальна тема

Меню

Представник Ватикану при ООН поставив під сумнів необхідність ядерної зброї

«Наявність ядерних озброєнь більше не є морально виправданою», – заявив архієпископ Френсіс Ассізі Чуллікатт, постійний спостерігач Ватикану в ООН на зустрічі з представниками католицької дієцезії Канзас-Сіті. Він висловив переконання, що зараз у світі створилася сприятлива ситуація для повного позбавлення від запасів ядерної зброї, повідомляє «The National Catholic Reporter».

«З точки зору юридичної, політичної, моральної сьогодні настав момент для початку систематичного знищення ядерної зброї, – упевнений нунцій, – і робити це потрібно якомога швидше».

У своїй промові він сказав, що Ватикан всіляко підтримує спільні зусилля світового співтовариства до суворішого контролю за спробами розповсюдження ядерних військових технологій, але особливо висловлює своє схвалення «розробці та реалізації програм щодо скорочення і знищення запасів ядерної зброї у світі».

Архієпископ наголосив, що домовленості про роззброєння, які в останні два десятиліття були укладені між Росією і США, потрібно визнати недостатніми, тому що вони не усунули великомасштабної ядерної загрози у світі.

Нунцій закликав до вироблення нових підходів до роззброєння в рамках механізмів і структур ООН. Рим впевнений, сказав архієпископ, що «зараз виникає особливо сильна потреба у спільних ініціативах та конкретних діях багатьох країн у даному напрямку». «Занадто вже довго ядерна зброя висить як Дамоклів меч над людством. Тепер настає час для фундаментального переосмислення необхідності ядерної зброї », – заявив він.

Джерело sedmitza.ru