Актуальна тема

Меню

«Триваюче зубожіння африканських країн – є недопустимим», – Кардинал Турксон

Головною темою кардинала Пітера Турксона, голови Папської Ради «Справедливість і мир» Iustitia et Pax») під час Конференції з економіки та соціальної доктрини Церкви, організованої 24 травня 2013 року інститутом «Lumen Christi», Чиказького університету, була тема про негативні наслідки глобалізації на країни, що розвиваються.

50 років після смерті Івана XXIII, кардинал Турксон нагадав про важливість енцикліки «Pacem in Terris» і нещодавнє вчення Папи Франциска, який закликає світ до самовідданої солідарності, з метою, щоб ми могли повернутися в світ фінансів та економіки і до етики, зосередженої на людині.

Крім того, кардинал сконцентрував увагу на принципах енцикліки Папи-емерита Венедикта XVI «Caritas in veritate», а саме на тому, що ми повинні бути протагоністами, а не жертвами глобалізації, розумно керуючись любов’ю та правдою.

В цьому контексті голова Папської Ради «Справедливість і мир» пояснив, що є недопустимим той парадоксальний факт, що не зважаючи на економіку, яка сильно розвивається, в цих же африканських країнах спостерігається різке зубожіння.

«Спекуляція і економічна несправедливість, які за останні десятиліття стали домінуючими в процесі глобалізації, повинні бути виправлені, – підкреслив кардинал, додаючи, що, – для цього існують сім ключових принципів цієї моральної та глобальної реформи: економічна справедливість, поняття приватної власності, солідарність, братерство, примирення, концепція управління задля загального блага та принцип субсидіарності».

Своїм виступом, представник Ватикану дав чітко зрозуміти, що нерівність і несправедливість ніяк не можна вважати природними наслідками ринкової економіки, і те, що нинішня економічна криза є гарною нагодою для того, щоб переосмислити нашу візію майбутнього, якого прагнемо.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на radiovaticana