Актуальна тема 

Меню

Великопосна ініціатива 2023

Операція “Новорічна ялинка”

Операція “Новорічна ялинка”

Операція “Новорічна ялинка”Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області звернулась до Бюро УГКЦ із питань екології з проханням про інформаційну підтримку операції «Новорічна ялинка», яка організовується з метою  недопущення самовільних рубок, безконтрольного перевезення та реалізації новорічно-різдвяних ялинок, а також притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних ялинок.

Державна екологічна інспекція попереджує, що відповідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення: «незаконна рубка і пошкодження дерев... тягне за собою накладення адмінштрафу на громадян у розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 7 до 12 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Для того, щоб вберегти хвойні молодняки від самовільних рубок організовані мобільні групи і пости, проводитимуться спеціальні рейди-перевірки на автодорогах, залізничних вокзалах і ринках області за участю працівників держекоінспекції, державтоінспекції, лінійних відділів міліції та лісової охорони області з метою перевірки законності заготівлі, перевезення та реалізації ялинок. Державні інспектори з охорони наколишнього природного середовища спільно з лісовою охороною особливу увагу приділятимуть проведенню заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних рубок на територіях селекційних плантацій та ділянках особливо цінних та інтродукованих хвойних порід, а також лісових масивів, які межують з населеними пунктами, автодорогами, залізницями, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

Природоохоронці нагадують, що реалізація заготовлених ялинок дозволяється тільки при наявності на їх спилі (зрубі) або комлевому стесі відпускного (товарного) клейма. Однак, перед тим як купувати “живу”ялинку варто подумати про наявні альтернативи, які користуються чим раз більшою популярністю, як наприклад живі ялинки в горщиках чи святкові композиції з гілок хвойних дерев та інших підручних матеріалів.

 

Необхідно також пригадати, що масову культуру “ялинки та діда мороза“ було впроваджено тільки у другій половині 20-го століття як сурогат свята Різдва Христового в процесі атеїзації нашого народу. Кожна віруюча людина мала б поставити собі запитання стосовно припустимості того щоб біля різдвяного Вертепу – символу життя, стояв  символ смерті – зрубане дерево.

 

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології