Сонячний веломобіль Pedilio

Зазвичай веломобіль являє собою триколісний велосипед, вмонтований в аеродинамічний корпус, але останнім часом з'являється багато нових чотириколісних моделей, які вважаються більш стійкими і пристосованими для високих швидкостей. Одним з останніх представників цього сімейства виступає Pedilio, здатний розвивати швидкість до 45 км/год.

Створена німецьким винахідником Томасом Фібахом одномісна веломашина отримала 21-швидкісну трансмісію з педальним приводом від правого заднього колеса і ступичним мотором в лівому задньому колесі, який може виступати в якості асистента м'язової силі велосипедиста.

Розробники планують випускати модель в двох версіях. Перша буде оснащена 250-ватним двигуном, за допомогою якого користувач зможе розвинути швидкість до 25 км/год. Друга, з 500-ватним двигуном, забезпечить розгін до 45 км/год. Таким чином Pedilio підпадає в категорію легких мототранспортних засобів (в крайньому разі, в Європі), а бажаючим на ньому поїздити будуть потрібні водійські права.

Живлення для мотор-колеса поставляє літій-іонний акумулятор, який дозволить проїхати близько 60 км на електричній тязі. Але запас ходу може бути збільшений завдяки системі рекуперативного гальмування. Також Pedilio оснащений сонячними панелями, розташованими на даху: вони забезпечать зарядку батареї під час стоянки. Крім того, передбачена можливість установки додаткового модуля АКБ.

Велоквадроцикл оснащений сталевою рамою з порошковим напиленням і кабіною з вуглецевого волокна. При вазі близько 68 кг має максимальну вантажопідйомність 130 кг і, при бажанні замовника, може комплектуватися незалежною підвіскою на всіх чотирьох 20-дюймових колесах, передніми і задніми гідравлічними дисковими гальмами і повноцінною системою освітлення з покажчиками повороту.

Фейба вже випустив першу партію з 10 байків, які зараз використовуються для отримання реальних відгуків від своїх власників. Після успішної обкатки Pedilio повинен піти в продаж за ціною близько 9 250 євро. Можливість побачити, протестувати і замовити Pedilio першими з'явиться у відвідувачів байк-шоу Spezi, яке відбудеться в Німеччині в квітні.

Джерело: ecotechnica

за підтримки

Реновабіс