Меню

Студентка з Маріуполя створила екологічний пакувальний матеріал з каштанів

Випускниця Маріупольського технічного ліцею, студентка Національного університету біоресурсів і природознавства України Аліса Сергєєва придумала екологічну і безпечну упаковку з каштана. Винахідниця взяла призове місце на Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів iCAN в Канаді, пише eco town.

«Мій учитель біології, Світлана Анатоліївна, помітила, що діти, які грали в футбол каштанами у дворі ліцею, стерли собі туфлі і шкарпетки. Ми вирішили перевірити каштани і взагалі дізнатися склад. Ми перевірили, виявилося – дуже хороший, до 46 відсотків клейких речовин, там дуже міцні волокна», – розповідає Аліса.

Основу пакувального матеріалу становить не сам каштан, а перероблена зелена шпичаста коробочка.

На основі своїх відкриттів Аліса написала наукову роботу для Малої академії наук (МАН). Над темою дівчина працювала два роки, проводила тести, аналізувала пропорції різних компонентів. Аліса разом з керівником провели багато дослідів і згодом розробили цілий комплекс складів: які речовини потрібно додати і в яких пропорціях. Наприклад, органічні речовини проти цвілі.

Щоб перетворити каштан в упаковку, його навколоплодник подрібнюють звичайною ручною м'ясорубкою, додають необхідні компоненти і висушують. За словами Аліси, з 200 грам перероблених оболонок каштана можна зробити коробку розміром 15х10х7 сантиметрів.

Свій винахід Аліса тестувала в Приазовському державному технічному університеті на кафедрі матеріалознавства. Дослідним шляхом вдалося з'ясувати, що каштанова упаковка з товщиною стінки 1,5 сантиметра витримує 7 кілограм.

Упаковка добре зберігається при стандартних погодних умовах, не має запаху і стійка до вигину. При деформації через час вона відновлює свою первинну форму. Головна перевага матеріалу в тому, що він виготовляється з екологічних матеріалів і розкладається протягом двох тижнів. Теоретично, з «каштанового матеріалу» можна виробляти різноманітні предмети: тарілки, піддони, але Аліса сконцентрована на використанні матеріалу в якості упаковки для логістичних компаній. Результати своєї наукової роботи Аліса представила на V Міжнародному конкурсі інноваційних винаходів iCAN в Канаді і отримала срібну медаль.