Українці винайшли як з отруйного борщівника робити папір
Відомо, що Житомирський картонний комбінат випустив першу промислову партію паперу, який виробили із опалого листя. Технологію виробництва паперу з падолисту створив Валентин Фречка коли ще був школярем. І от наразі ми маємо ще одне відкриття з переробки листя.
На Прикарпатті винайшли спосіб переробки борщівника Сосновського та сильфії пронизанолистої на папір. Про це повідомили в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, пише GreenPost.
«Саме науковцям Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та їхньому проєкту Reserve ми сьогодні завдячуємо запантентованими винаходами з переробки борщівника Сосновського та наземної частини сильфії пронизанолистої у папір», – пише пресслужба вишу.
За їх інформацією, автор ідеї – студент Інституту економіки та менеджменту ІФНТУНГ Роман Сав’юк.
За словами Романа, такий спосіб виробництва паперу не тягне за собою вирубування дерев. Тут застосовують целюлозу рослин, які щорічно відновлюються.
"Наш проєкт пропонує переробляти навіть отруйні рослини, та, що дуже важливо, сухостій у папір з різними можливостями використання. Це, без сумніву, допомогло б уникнути багатьох масштабних пожеж, які починаються з банального спалювання трави", – зазначив автор ідеї.
Науковці стверджують, що подібні технології вже використовуються та є популярними. Проєкт Reserve позиціонує себе як товариство науковців, головною ціллю яких є виготовлення паперу з рослин.
«Наші патенти створені на потребу сьогоднішнього дня. Сподіваємось, що вони матимуть вже у найближчому майбутньому застосування з огляду на їхню ефективність, екологічність та економічну доцільність. Наступним етапом є проведення технічних дослідів на підприємстві, для визначення необхідного обладнання, визначення кінцевого складу виробу та осягнення відповідних характеристик згідно зі стандартами», – зазначають в ІФНТУНГ.
Довідково:
Борщівник Сосновського (Heracleum sosnowskyi Manden) – отруйна багаторічна рослина родини окружкових (Apiaceae), в дикому вигляді поширена на Кавказі. Відноситься до інтродукованих в Україну, вважається карантинною рослиною, трапляється майже по всій території – на луках, по берегах річок, вздовж доріг, в лісосмугах. Зростає до 3-5 метрів у висоту, товщина стебла – до 10 сантиметрів.