Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Ізраїльські вчені створили унікальний біопластик

Ізраїльські вчені створили унікальний біопластик. Вироби з цього матеріалу більш екологічні, ніж зі звичайного пластика.

Екологи називають біопластик засобом з’єднання з природою, оскільки він кардинально відрізняється від звичайних поліетиленових відходів, що забруднюють оточуючий нас світ, повідомляє Хроніка.інфо з посиланням на Esoreiter.

Переробка або обмеження у використанні звичного вже нам пластику практично не дають ефекту. Ось чому вчені розробляють все нові й нові види біологічно чистого полімеру, який легко і швидко розкладається в природних умовах, не завдаючи природі ніякої шкоди.

Однак у чому тут проблема, якщо біопластик давно вже придуманий, чому він не приходить на зміну поліетилену, виробленому з нафти? Адже вже не перший рік у світі випускають біорозкладні полімери, скажімо, PLA, PBS, одержувані з цукрової тростини або кукурудзи.

Але в тому і справа, що на виробництво цих біополімерів необхідні додаткові посівні площі, добрива, прісна вода, що в кінцевому результаті обертається майже тієї ж катастрофою для природи, не кажучи вже про те, що даних ресурсів і так не вистачає на нашій планеті. До того ж такий біопластик виходить занадто дорогим, через що у нього немає навіть комерційного майбутнього...

ТАУ (університет в Тель-Авіві) вдалося нарешті створити біополімер, який не вимагає ні земельних ресурсів, ні прісної води. Отримувати його можна з відходів мікроорганізмів, які харчуються морськими водоростями. Такі відходи легко переробляються в органіку, з якої ізраїльтяни отримали унікальний біорозкладний полімер – полігідроксіалканоат або скорочено PHA.

Співавторами цього винаходу стали професор Майкл Гозін і доктор Олександр Гольберг. Будь-який виріб або та ж упаковка з PHA, переконують учені, легко розкладається в природі, не завдаючи їй ніякої шкоди. Більше того, для створення самого полігідроксіалканоата не потрібні якісь рослини, а значить, сільгоспугіддя і прісна вода. Це дозволить виробляти порівняно дешевий і ефективний біопластик в будь-якій країні, де є можливість використовувати морські ресурси, тобто водорості.

В даний час, повідомляє Bioresource Techno, вчені ТАУ допрацьовують свій винахід, підбираючи найбільш оптимальні поєднання «водорості-бактерії» з метою зниження собівартості такого биопластику і створення його різних модифікацій, що відповідають всіляким потребам ринку в пластикових виробах і упаковці.

Джерело: zik

Прокоментуйте: