Деревина з газет
Ще будучи студентом, Мікі Мейер задумався про те, яке використання може знайти міська макулатура. Особливо його обурювали нерозпродані вчорашні газети: для їх створення були вирубані дерева і зруйнована екосистема ще одного зеленого куточка планети, однак надруковані новини вже «застаріли» і на наступний день вже нікому не потрібні. Тому молодий нідерландець затіяв серію експериментів зі стопкою газет – він шукав оптимальний спосіб скріпити їх разом таким чином, щоб отримати матеріал, який нагадував би деревину.
Експерименти Мікі Мейєра зацікавили студію «Vij5» – голландські дизайнери Аріан ван Раадшувен (Arian van Raadshooven) і Аніке Брандерхорст (Anieke Branderhorst) вирішили допомогти дизайнеру-початківцю втілити в життя його сміливу ідею. Для цього, звичайно, потрібен не лише талант, але й деякі виробничі потужності, а також навички маркетингу, що має вирішальне значення в епоху глобалізації. Тому команда почала шукати рішення, як зробити зі «сміття» життєздатний на ринку продукт.
Незважаючи на гадану простоту, «NewspaperWood» виявився досить трудомістким процесом, адже дизайнери хотіли створити не просто міцні дошки, а естетичний матеріал, який імітує характерний малюнок деревини. Таким чином, газетні листи потрібно склеювати не стопкою, а під вигадливими вигинами, а потім поміщати під прес. Клей використовується органічний, без розчинників і пластифікаторів. Щоправда, це робить переробку такої «деревини» більш складною, але ж і сам процес її створення – вже переробка.
Готовий продукт не лише екологічний і безпечний для людини, але і може використовуватись як будь-який інший тип дерева: його можна різати, фрезерувати, шліфувати, за бажанням покрити лаком. Однак найбільш виграшно меблі з «NewspaperWood» виглядають без фарбування – адже головний акцент дизайнери роблять саме на фактурі.
Джерело: Екологія життя