Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Меню

Вічна цегла: з переробленого пластику почнуть створювати будинки

У Західній Африці побудували завод з переробки пластикових відходів у цеглини для споруди будівель. Це перший такий завод у світі, який надасть нового сенсу пластику.

Підприємство з переробки пластикових відходів побудовано у місті Абіджан республіки Кот-д’Івуар у партнерстві ЮНІСЕФ (United Nations Children’s Fund, UNICEF) та колумбійського підприємства Conceptos Plasticos. Переробка пластикових відходів полягає у створені з пластику модульних деталей на кшталт цеглин, які згодом будуть використовувати у будівництві шкільних закладів в Африці.

Технологія дозволяє створювати з пластику міцні, легкі та довготривалі матеріали для споруд. Вони можуть витримувати велике навантаження, є вогнестійкими та не будуть пропускати воду. Пластикові деталі на 40% дешевше цегли та на 20% легше, а працюватимуть на сотні років довше, ніж будь-які інші матеріали. Споруди з них матимуть утеплення, яке буде тримати температуру та не пропускати сильні вітри.

За підрахунками, щодня тільки в Абіджані виробляється більше 280 тонн пластикових відходів. На переробку йде близько 5%, а інше потрапляє на полігони. За інформацією медиків, неправильне поводження з відходами спричинює 60% випадків малярії, діареї та пневмонії у дітей. Ці захворювання – одні з головних причин смертності серед дітей Кот-д’Івуару.

Нова фабрика вирішить питання з переробкою 9600 тон пластику на рік і забезпечить роботою жінок, які живуть в бідності. До того ж вирішить ще одне актуальне питання – з освітою. Зараз Кот-д’Івуар потребує 15 000 нових аудиторій для навчання дітей і будівництво з пластикових цеглин освітніх закладів дозволить легко та без шкоди довкіллю створити основу для навчання тисяч дітей. Планується найближчим часом побудувати 500 класних кімнат для більш ніж 25 000 дітей.

Нагадаємо, що міністерка фінансів Індонезії запропонувала запровадити нові мита на солодкі напої, транспортні засоби, які виділяють вуглекислий газ і пластикові пакети. Така міра повинна забезпечити контроль щодо споживання вищезгаданих продуктів у найбільшій економіці Південної Азії.

Джерело: greenpost