Меню

Project HOPE: купольний будинок, який виробляє енергії більше, ніж споживає

Каліфорнійська некомерційна організація Green New World довела на наочному прикладі, що майбутнє будівельних технологій може і повинно бути більш екологічним, здоровим і енергетично автономним. Компанія створила концептуальний будинок House of Peace (також відомий під ім'ям Project HOPE) – зразок житлового будинку з автономним і регенеративним енергозабезпеченням з рекордно низьким викидом СО2.

Проект поєднує в собі архітектуру купольних будинків, натуральні матеріали і кілька систем відновлюваного енергозабезпечення. Творці позиціонують Project HOPE як перший будинок з негативним виробництвом вуглекислого газу і обіцяють завершити робочий прототип в 2019 році.

Зовні прототип Project HOPE виглядає як кластер купольних споруд, виготовляється з видобутого на місці матеріалу за екологічною і наддешевою технологією Superadobe, легко адаптується до будь-яких кліматичних зон і інтегрує процеси споживання, переробки і утилізації енергії, води, відходів і виробництва продуктів харчування.

Творці говорять, що техніка зведення будинку така проста, що її можна навчити будь-яку людину без професійні знань. Споруда не тільки добре утеплена, але і відмінно захищена від штормів, пожеж і навіть землетрусів. Кластерна схема склепінь допомагає домогтися енергоефективної терморегуляції і по максимуму використовувати пасивний обігрів і охолодження житлового простору.

Зведення першого прототипу HOPEone близьке до завершення, наступним етапом стане його комплектація і тестування базових біоенергетичних модулів і установки по скороченню вироблення СО2.

Крім функції запасання водних і енергетичних ресурсів в проекті передбачена автономне вироблення ресурсів, а конкретний функціонал визначається тим, де саме буде зведений будинок. Кластери будуть укомплектовані фотоелектричними панелями і анаеробними біореактора для виробництва біогазу для потреб опалення будинку та приготування їжі.

Джерело: ЭкоТехника