Меню

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Час відповідальності за створіння – заклик до спільної молитви, до пошанування дару створіння і піклування про нього

Спільне звернення Ради Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ), Конференції європейських церков (КЄЦ) та Європейської християнської екологічної мережі (ЄХЕМ)

з приводу відзначення Дня відповідальності за створіння

Санкт-Галлен – Брюсель, 29 серпня 2016 року

 Пошанування, визнання цінності та духовне споглядання створіння – це спільне завдання  Християнських Церков. Рада Єпископських Конференцій Європи (РЄКЄ) і Конференція європейських церков (КЄЦ) з приводу Дня створіння закликають до спільної молитви та посилення екуменічної праці для захисту створіння.

Відповідальність за навколишнє середовище, ніколи не може бути відокремлена від відповідальності за інших людей: за наших ближніх, за бідних, або забутих – так з почуттям істинної любові й солідарності навчає Євангеліє. Шанувати створіння означає не тільки захищати й охороняти землю, воду та інші складові світу природи. Це водночас вираження поваги до людей, які мають частку на цих дарах Божих і несуть відповідальність за них. Таким чином, ми разом з усіма християнами докладаємо зусиль, щоб радісно свідчити про Ісуса Христа, «бо в Ньому були створені всі речі на небі і на землі» (Кол 1, 16).

Ми поділяємо переконання Дітріха Бонхеффера про те, що найбільш актуальною проблемою для наших Церков є спосіб, яким ми проживаємо власне християнське життя в умовах сучасних культурних і соціальних випробувань. Це означає, що взаємини слід вибудовувати з урахуванням обставин, у яких живемо. Це є джерельне визначення поняття «ойкос»,  що означає «дім». «Спільний дім», про який ми піклуємося, складається і зі світу природи, і з людських відносин.

Час створіння з 1 вересня до 4 жовтня – дня пам'яті святого Франциска Асізького в Західній традиції (14 вересня – 17 жовтня за Юліанським календарем,- прим. переклад.) – у зростаючій кількості Церков в Європі стає особливим періодом їх літургійного календаря. Саме тепер ми замислюємося над тим, що створіння – це дар Божий,  і розмірковуємо про наше ставлення до нього. Відзначення цього часу і надання йому особливого місця у літургійному році під час молитов та богослужінь було рекомендовано на 3-ій Європейській екуменічній асамблеї в Сібіу в 2007 році.

Європейська християнська екологічна мережа (ЄХЕМ) відіграє важливу роль у підтримці й заохоченні християн до спільної молитви в дусі екуменічного співробітництва та до конкретних справ для збереження створіння.  Ініціатива відзначати День молитви за Боже творіння 1-ого вересня, яке за візантійською традицією є початком церковного року, була започаткована 1989 року Вселенським Патріархом Дімітріосом. У 2015 році Папа Франциск прийняв рішення офіційно відзначати 1 вересня як Всесвітній День молитви за збереження створіння у Католицькій Церкві.

Ми повинні терміново відреагувати на погіршення стану навколишнього середовища й зміни клімату, і, заохочені вченням енцикліки папи Франциска «Славен будь»,  визнати нашу спільну відповідальність. Сердечно запрошуємо всіх християн Європи, Церкви-члени КЄЦ і єпископські конференції РЄКЄ, парафії і церковні спільноти і кожну людину доброї волі долучитися до відзначення Дня створіння, спільно святкуючи його у відповідності до власної літургічної традиції і уприсутнюючи нашу спільну християнську віру в Бога Творця. Просимо у рамках Ваших молитов включати також молитви за дар створіння і брати участь у нашій спільній молитві:


Господи, навчи нас дбати про все Творіння,

щоб захистити все життя і ділитися плодами землі.

Навчи нас працювати на благо наших братів і сестер,

особливо бідних та потребуючих.


Даруй нам ласку залишатися вірними Твоїй Євангелії, дай можливість спільно подбати про краще майбутнє для різних країн й усіх континентів, яке було б сповнене справедливістю, миром, любов’ю та красою. Амінь.Хейкі Хуттунен                             Дуарте да Кунья                                     Пітер Павловіч

Генеральний Секретар КЄЦ        Генеральний Секретар РЄКЄ               Секретар ЄХЕМ


Прокоментуйте: