Актуальна тема 

Меню

Великопосна ініціатива 2023

Справедливість вимагає піклуватись про збереження Божого світу

Кожен з нас прагне справедливості, зокрема, щоб інші не порушували вимог справедливості у ставленні до нього.

Та чи ми самі в рівній мірі реалізуємо справедливість у своєму житті, у ставленні до наших ближніх і створінь Божих, які нас оточують?

Справедливість – це одна з кардинальних моральних чеснот, що дозволяє нам реалізувати свою божественну природу і уприсутнювати Боже Царство тут і зараз. Зрештою, справедливість це одна із форм та інструментів уприсутнення Божої Любові.

Чи не найбільший дефіцит справедливості нині має місце у відношенні до світу створеної Богом природи, яка безмовно волає про допомогу, занечищена, виснажена, сплюндрована, зґвалтована…

Хижацьке ставлення до природи є рівно ж і важким гріхом проти Божої любові і справедливості щодо людини, наших ближніх, живих і ще ненароджених, які в рівній з нами мірі мають право на природні дари Творця, зокрема на чисте та здорове довкілля.

Негативний вплив на довкілля є пов'язаний із зворотнім негативним впливом на людину, її благополуччя, здоров’я та життя (принцип екологічного бумерангу). Згубні екологічні наслідки загрожують передусім найбільш бідним та безпомічним, залишають без засобів на існування мільйони людей, призводять до багатомільярдних втрат та численних соціально-економічних та політичних викликів. Зрештою, негативний стан довкілля, зокрема ж якісний стан повітря та води, є причиною того, що щороку мільйони людей передчасно залишають цей світ.

Тому, намагаючись бути справедливим до людей, необхідно також дбати про природу у своєму щоденному житті, переглянути споживацькі звички, плекати нові, дружні до довкілля стилі життя, більш раціонально та помірковано використовувати природні дари Творця: воду, струм, теплову енергію, пильнувати, щоб наша мобільність не завдавала зайвої шкоди навколишньому середовищу.

P.S. Сьогодні всі християни світу єднаються у молитві за збереження Божого створіння – природи. Це молитовне намірення єднає християн в контексті Тижня молитов за єдність, який цьогоріч проходить під гаслом “Прямуй до справедливості та шукай правди” (Втор 16, 18–20).