Актуальна тема

Меню

Календар 2023-2024

 

Login Form

Увійти

Великопосна ініціатива 2024

Мукачівські єпископи закликали не підпалювати на Великдень гумові шини

Голова комісії з екології і мігрантів римо-католицької Конференції єпископів України, єпископ Мукачівської єпархії Антал Майнек разом із головою комісії в справах екології Мукачівської греко-католицької єпархії, Преосвященним владикою Міланом Шашіком звернулися до вірян напередодні Великодніх свят із закликом: «Не паліть у багаттях гумові шини, поліетиленові предмети й інші хімічні вироби! Не забруднюйте природу, а тільки сприяйте її розквіту!»

В основі цього заклику лежить величезна екологічна проблема краю, пов’язана із спалюванням автомобільних шин на Великдень. Адже цей звичай, який зустрічається в багатьох районах Закарпаття, а найбільше в Іршавському й Мукачівському, немає нічого спільного із традиціями «Великоднього багаття», яке за старих часів запалювали в багатьох країнах Європи, а є направлений проти довкілля, вважають владики.

У римо-католицькій літургійній традиції великодній вогонь запалюють у Страсну суботу, вночі, перед Пасхальною Літургією. Від вуглинок, що догоряють, запалюють великодню свічку, яку потім несуть у церкву, як символ нашого Господа Ісуса Христа та Його воскресіння, бо Він сказав: «Я є світло світу».

«Ми ж часто, особливо не замислюючись про наслідки, заради більшого ефекту, Великоднє багаття палимо з відпрацьованих автомобільних шин! При цьому в небо піднімаються клуби чорного, з неприємним запахом диму. Відтак ми, і вся природа змушені дихати цим нездоровим зловонням, а на місці згаслого вогнища залишається пляма покаліченої землі, де нічого не зможе зрости...» – з сумом говорять єпископи і ставлять питання: «Де отут радість світлого свята Христового Воскресіння? Де тут очікування весни й розквіту нового життя?»

Владики також нагадують, що готуючись до свята Пасхи ми маємо можливість покаятися і звільнитися від гріхів, серед яких важливе місце займають гріхи проти Божого створіння ? природи. Екологічне покликання і навернення християн передбачає зміну способу мислення, стилю життя, звільнення від стереотипів минулого і появу нових цінностей у нашому житті. Оскільки Творець дарував нам створіння – природу у відповідальне і дбайливе використання, то ми повинні з уважністю ставитися до природної гармонії у нашому довкіллі і відповідно діяти.

 

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології