Великопосну ініціативу представили колегіанткам «Знамення» у Зарваниці
9 березня 2015 р., на запрошення директора п. Анни Зварич, у християнському колегіумі для дівчат у Зарваниці було представлено Великопосну екологічну ініціативу Бюро УГКЦ з питань екології «Екологічне навернення для порятунку створіння». Незважаючи на те, що усі освітні заклади України святкували сумнівне і далеко не міжнародне жіноче свято 8 березня, колегіантки у цей день навчалися і присвятили свій вільний час для роздумів над знищенням людиною божого створіння та для молитви та роздумів над екологічною Хресною дорогою.
Референт Бюро УГКЦ з питань екології у Тернопільській архієпархії о. Василь Шафран розказав і показав чому ми, як християни, зобов’язані любити та доглядати природу. Особливою темою, яка є на даний час найактуальнішою, стала проблема спалювання сухого листя та сміття. «У цей весняний час християни почали готувати свої домівки і садиби до Пасхи. У кожному селі палять сухе листя, гілля і сміття. Люди не мають чим дихати і з цього приводу не роблять ніяких висновків, тому що кожен буде палити, чи, можливо, вже спалив своє сміття» – наголосив о. Василь.
Процесія з молитвою про дощ пройде в Бразилії
Католики бразильського Сан-Паулу 22 березня візьмуть участь у хресній ході, під час якої будуть просити Бога «благословити їх щедрими дощами». Ініціатива провести таку процесію належить архієпископу Сан-Паулу кардиналу Оділь Педро Шерер. Приурочена до Міжнародного дня води, вона буде присвячена молитвам про припинення засухи, яка вразила Бразилію.
Хресний хід розпочнеться о 15:00, його маршрут проляже через центр двадцятимільйонного мегаполісу. Завершиться процесія на паперті кафедрального собору, де буде відправлено месу. Кардинал закликав віруючих «взяти з собою пляшку води, щоб втамувати спрагу і щоб освятити цю воду». Він також порекомендував учасникам процесії принести плакати із закликами правильно використовувати воду.
Кардинал Шерер також закликав віруючих молитися про дощ під час мес, які відбуватимуться в усіх парафіях і громадах архієпархії в неділю перед хресною ходою.
Головам комісій Львівської архієпархії УГКЦ представили Великопосну екоініціативу
На засіданні голів комісій Львівської архієпархії УГКЦ в другий тиждень Великого посту о. Микола Пришляк, референт Бюро УГКЦ з питань екології даної архієпархії, представив Великопосну екологічну ініціативу «Екологічне навернення для порятунку створіння». Присутнім о. Микола розповів про важливість даної ініціативи, що полягає у трьох аспектах: молитві, пості та милостині.
Щодо молитви, отець наголосив на важливості екологічної хресної дороги, котра в часі Великого Посту допоможе кожному християнину усвідомити відповідальність за Богом створений світ. «Через піст, – зазначив референт, – ми можемо звільнитися від споживацького способу думання, а милосердя допоможе кожному Божому створінню повернути його цінність і справжнє призначення».
У Стрийській єпархії УГКЦ засновано мережу деканальних референтів з питань екології
Нещодавно з благословення преосвященного владики Тараса (Сеньківа), єпарха Стрийського УГКЦ, було створено мережу районних (деканальних) референтів, які здійснюватимуть своє служіння під керівництвом о. Олега Кобеля, референта Бюро УГКЦ з питань екології даної єпархії. До цієї мережі ввійшло 5 священиків: о. Василь Подобівський, о. Віктор Мельник, о. Тарас Жолдак, о. Ярослав Турик, о. Роман Штігер.
З цієї нагоди в єпархіальному управлінні відбулася перша робоча зустріч новоствореної мережі. Після молитви і знайомства о. Олег Кобель представив присутнім посадові обов’язки деканального референта Бюро УГКЦ з питань екології та детально розповів про основну мету та завдання церковної інституції, до якої вони тепер теж належать.
«Жити хочуть перші квіти – не купуйте первоцвіти» – екофлешмоб у Бродах
Нещодавно в Бродах на місцевому ринку відбувся екологічний флешмоб, спрямований для захисту первоцвітів.
Ініціатива флешмобу належить бродівському руху за збереження довкілля, до оргкомітету якого входить о. Тарас Дзьоба, референт Бюро УГКЦ з питань екології Сокальсько-Жовківської єпархії.
Підготовка екофлешмобу тривала протягом двох тижнів, авторами сценарію та учасниками стали студенти Бродівського педагогічного коледжу ім. Маркіяна Шашкевича.
Мета даного заходу була привернути увагу суспільства до долі первоцвітів, адже сьогодні ці червонокнижні рослини на грані вимирання.
В Одеському екзархаті відбулися Великопосні екореколекції
У рамках ініціативи екологічного Бюро УГКЦ «Екологічне навернення для порятунку створіння» на парафії Успіння Пресвятої Богородиці, села Іванівки, Врадіївського району, Миколаївської області відбулися триденні реколекції.
Протопресвітер Миколаївського деканату Одеського екзархату УГКЦ отець Роман Балита, який є парохом парафії села Іванівки, запросив референта Екобюро УГКЦ в екзархаті отця Дмитра Онуфрика провести духовні науки для парафіян перед святом Христового Воскресіння.
Реколекції розпочалися у п’ятницю, 6 березня, з Літургії напередосвячених дарів, після якої була перша наука, а закінчилися в неділю – молебнем до Пресвятої Богородиці та наукою. Протягом цих днів науки були тісно пов’язані із богослужіннями: вранці – Божественна Літургія, а ввечері – екологічна Хресна Дорога або молебень.
Актуальна ціна на енергоресурси з квітня 2015 р.
Нова ціна за газ для населення з 1 квітня 2015р:
- В межах 200 м. куб за календарний місяць під час опалювального сезону(з 1жовтня по 30 квітня), виключно лише для тих, хто використовує газ для потреб опалення (котли опалення, печі, конвектори) – 3,60 грн/м. куб
- Все інше по 7,188 грн/м. куб, у тому числі:
- За об’єм понад 200м.куб/міс. під час опалювального сезону;
- Споживання поза опалювальним сезоном;
- Для тих, хто використовує газ не задля опалення (кухонна плита, водогрійна колонка;
- Релігійним організаціям.
Централізоване теплопостачання для населення
Екологічно-патріотична акція по збору макулатури у с. Кавське
7 березня 2015 року в рамках Великопосної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології «Екологічне навернення для порятунку створіння» відбулася акція по збору макулатури, щоб допомогти коштами Українській армії. Для участі в цій акції відгукнулись парафіяни храму прп. Параскеви с. Кавське, підприємці, громадські установи села і школа.
Протягом цілого тижня доносилася інформація через буклети про Великопосну ініціативу, говорилося після богослужінь про ціль та завдання такої акції, а саме спроба привернути увагу до проблем довкілля, сортування сміття і, звичайно, допомога нашим воїнам.
Діти та молодь з великим ентузіазмом взялися до праці, долучивши своїх родичів. Як було обіцяно раніше, на переможця з найбільшою кількістю зібраного паперу чекав подарунок від організатора акції, Бюро Екології Стрийської єпархії в особі о. Олега Кобеля, референта Екобюро в Стрийській єпархії. Переможцем виявився Федорків Юрій, учень третього класу з результатом більше 180 кг, за що і отримав головний подарунок – світлодіодний ліхтар і в′язану патріотичну шапку.





