Меню

Екологічні місії тривають на Полтавщині

28 вересня у смт, Білики, що на Полтавщині, при парафії святого пророка Іллі, відбулися екологічні місії на тему «Екологічне покликання у контексті Ювілейного року, чесноти Надії та війни».

Ініціатива має на меті допомогти глибше й повніше пережити процес екологічного покликання, покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини.

На запрошення протоієрея Романа Валявки, настоятеля місцевого храму захід провів о. Максим Кролевський, екореферент Бюро УГКЦ з питань екології Харківського екзархату.

Детальніше...

Як тамагочі: створили застосунок-гру, де за донат можна висадити дерево на деокупованих територіях

Запустили мобільний game-застосунок Reroot, у якому користувачі з усього світу можуть донатити на висадку дерев у постраждалих від війни територіях України.

У Reroot користувач обирає українську громаду, яку хоче підтримати, і робить донат від одного долара. Зібрані кошти акумулюються і використовуються для висадки дерев у цих громадах під час сезону посадки. Застосунок запустили благодійний фонд Rescue Now і IT-компанія Beetroot.

Детальніше...

«Зерна надії» сіялися у серця львівських школярів

Минулого четверга відповідальний за екологічне служіння у Львівській архієпархії о. Сергій Довба в рамках екологічної місії «Зерна Надії» в контексті Ювілейного Року та екосоціальних викликів війни відвідав загальноосвітню середню школу № 73 у м. Львові, провівши два тематичні уроки на духовно-екологічну тематику для учнів-п’ятикласників.

На уроках, які супроводжувалися тематичними анімаціями та відеороликами, а також демонстрацією різноманітних корисних екологічних практичних порад, школярі довідалися про зміст і призначення людини-християнина – щоденно прагнути уподібнюватися до нашого Отця і Творця в Його мудрості і любові до усього сотвореного, бажати досконалості і впроваджувати у повсякдення такий стиль життя, де присутні правдива безкорислива любов, повага, прийняття, дбайливість, відповідальність, доброта у відносинах із Богом, ближніми, собою та навколишнім світом.

Детальніше...

Світові інвестиції у відновлювальну енергію за рік зросли на 10%

За першу половину 2025 року країни світу  інвестували у відновлювальну енергію на 10% більше, ніж за аналогічний період у 2024 році. Найбільшими інвесторами у “зелену” енергетику є Китай та ЄС.

У першій половині 2025 року інвестиції у технології та проєкти відновлювальної енергетики в усьому світі досягли рекордних $386 млрд.

За словами фахівців, ймовірно, світові інвестиції в енергетику досягнуть близько $3,3 трлн до кінця 2025 року. Хоча понад $1 трлн від загальної суми, скоріше буде спрямований на викопне паливо. Натомість, очікується, що близько $2,2 трлн інвестують у низьковуглецеві засоби генерації енергії. 

Детальніше...

Африка вперше визнала криміналізацію екоциду континентальним пріоритетом

На 20-й черговій сесії Африканської міністерської конференції з питань довкілля (далі – AMCEN) міністри довкілля держав континенту ухвалили історичне рішення включити криміналізацію екоциду до стратегічних екологічних пріоритетів Африки на 2025–2027 роки. Це вперше в історії, коли екоцид офіційно визнано пріоритетним питанням на рівні регіонального форуму ООН. Рішення підтвердив чинний президент AMCEN, Міністр довкілля Лівії д-р Абу Бакр Аль-Харім.

У рамках цього рішення міністри домовилися створити спеціальний ad hoc комітет, який упродовж 2025–2027 років розглядатиме можливість визначення та класифікації масового знищення екосистем як злочину. Результати його роботи будуть представлені на наступній сесії AMCEN.

Детальніше...

«Переродження»: стартап українки в Бельгії з екосоціальним виміром

У нашій рубриці «Ойкономія. Християнський погляд на економічне життя» ми замислюємося над тим, як поєднувати професійне покликання з євангельськими цінностями. Сьогодні пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з Веронікою Верхоляк, засновницею соціального стартапу «Moksha», що перетворює кавову гущу на сталі вироби – елегантні ручки. Говоримо про витоки ініціативи, ціннісні орієнтири і виклики на шляху соціального підприємництва.

У вересні християнська спільнота проводить екуменічну ініціативу «Пора створіння». Створена Богом природа та її закони походять від Слова. «Слово… залишається в землі по всі наступні часи, подаючи їй силу родити й приносити плоди», – нагадує нам Катехизм Української Греко-Католицької Церкви «Христос – наша Пасха». У Божому задумі кожне єство має свій сенс і мету, адже «і сказав Бог» означає, що в кожне творіння вкладено мудре і творче слово. У спогляданні природи, її закономірностей і гармонії, людина пізнає мудрість Творця та красу Його задуму. Усе створіння прославляє Бога: «Небеса оповідають славу Божу, і діло рук Його проголошує твердь небесна» (Пс. 19, 2); «Господи, Боже наш, яке предивне Твоє ім’я по всій землі!» (Пс. 8, 2).

Детальніше...

Еколотерея: формуємо майбутнє сьогодні

21 вересня в парафії Святого Миколая с. Ямниця після Служби Божої для дітей та молоді для присутніх було організовано еколотерею. Даний захід було проведено за ініціативи екореферента Єзупільського деканату о. Ярослава Рожака та катехита парафії п. Ольги. Кожен учасник, який був присутній на Літургії, отримав цитату Матері Терези з порядковим номером. Після Літургії відбувся розіграш лотареї.

Метою заходу було не тільки зробити сюрприз і подарувати цінні подарунки, а й привернути увагу до важливості плекання екологічної свідомості. Серед лотів були енцикліка Папи Франциска «Laudato Si», що навчає дбайливому ставленню до природи, настільна гра «Абетка енергоефективності», Церковно-екологічний календар на 2026 р. та інші заохочувальні подарунки. Таким чином спільними зусиллями в ігровій формі формується відповідальність за навколишній світ, виховується покоління, яке буде берегти природу, і робити маленькі, але впевнені кроки до великих змін.

Детальніше...

«Laudato Si: навернення та відданість»: представники УГКЦ взяли участь у екологічній нараді ССЕЕ

19-21 вересня в Кастель-Ґандольфо (Італія) відбулась екологічна нарада Ради Єпископських Конференцій Європи (ССЕЕ) в якій взяли участь керівники та представники церковних інституцій, які здійснюють екологічне служіння.

Розпочалась зустріч акафістом до Богородиці, який очолив преосвященніший владика Богдан Дзюрах, екзарх для українців греко-католиків у Німеччині на Скандинавії, президент комісії соціального душпастирства та підкомісії «Відповідальність за створіння» ССЕЕ, у супроводі українського хору з Берліну.

Детальніше...