Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Екобюро УГКЦ підбило підсумки Великопосної екологічної ініціативи

Понад 100 освітньо-виховних, молитовних, а також практичних заходів, проведених у часі Святої Чотиридесятниці з метою допомогти пересічному християнину глибше й повніше пережити процес покаяння і навернення до Бога, завдяки поглибленню свідомості щодо відповідальності за створений Богом світ та шляхів її здійснення у повсякденному житті кожної людини, – такими є попередні результати Великопосної еко-соціальної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» від Екологічного бюро УГКЦ.

Тематичні Хресні дороги, катехитичні науки та проповіді, уроки та лекції, – інструменти, якими оперували архієпархіальні, єпархіальні, екзархальні та деканальні референти Бюро УГКЦ з питань екології для того, щоб донести одвічні правди віри про Бога Творця і Спасителя в контексті еко-соціальних викликів війни до якнайширшого кола вірян, учнівської та студентської молоді, а також усіх небайдужих.

Детальніше...

Черговий сад Перемоги закладено на Тернопільщині

27 квітня, на парафії Пресвятої Євхаристії, у селі Озерна, що поблизу Тернополя, закладено ще один сад Перемоги. Місцевий священнослужитель о. Михайло Гуменний, разом із референтом Бюро УГКЦ з питань екології у Тернопільсько-Зборівської архієпархії о. Василем Шафраном та парафіянами назвали цей сад символом незламності та звитяги українського народу над зовнішнім ворогом та внутрішніми екосоціальними проблемами країни.

Захід розпочався Святою Літургією і поминальним богослужінням на цвинтарі за полеглих у війні всіх українських воїнів та воїна Володимира Романишина, котрий був вихідцем із Озерної. Після відправи у храмі екореферент представив соціальну діяльність УГКЦ, зокрема розповів про екосоціальні ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології, поінформував про цілі цьогорічної Великопосної екологічної ініціативи і про Всеукраїнську безтермінову ініціативу «Посади дерево миру» в рамках якої наша Церква проводить акцію «Сади Перемоги».

Детальніше...

Красиво і навіть поетично. В Японії пропонують замінити пестициди на трояндову олію

У світлі зростаючого занепокоєння шкідливими наслідками хімічних пестицидів для довкілля та необхідності підвищення рівня продуктивності сільськогосподарських культур, науковці досліджують альтернативні, безпечніші методи захисту рослин.

У цьому контексті ефірні олії (ЕО) стають привабливим варіантом як екологічно чисті активатори захисту рослин.

Дослідницька група з Токійського наукового університету провела дослідження під керівництвом професора Генітіро Арімура, оцінивши ефективність 11 ефірних олій в активації захисних реакцій томатів. 

Детальніше...

В Олеському деканаті провели екологічні місії

29 квітня у парафії свв. безсрібників Косми і Дам’яна, в с. Тур’я відбулися екологічні місії в рамках Великопосної ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології, які, на запрошення декана Олеського о. Юрія Колачника, провів о. Юрій Годісь голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії.

Розпочалися місії з відкритого уроку у місцевій школі, на якому були присутні дирекція, вчителі, учні від першого по одинадцятий клас, а також усі бажаючі жителі села. Темою уроку була: «Енергоефективність і енергозбереження в умовах викликів війни». Під час уроку роздумували над значенням слів «енергоефективність» і «енергозбереження», також ділилися власним досвідом збереження енергії у повсякденному житті.

Детальніше...

Екологічна Хресна дорога у Личаківському деканаті

У п’ятницю, 26 квітня, референт Бюро УГКЦ з питань екології у Львівській архієпархії о. Сергій Довба з екологічною місією завітав до парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії, що на вул. Пасічній у м. Львові.

Спочатку відбулася зустріч із парохом о. Петром Раком, якому було передано тематичні еко-наліпки та примірники «Екологічного декалогу Патріарха Святослава», а також ігри та літературу для церковної крамниці.

Детальніше...

«Життя чи смерть» – ключова тема екореколекцій на Стрийщині

26-28 квітня в парафії блаженного Миколая Чарнецького м. Стрия відбулися Великопосні реколекції. Вони мали екологічне спрямування, а тому парох парафії о. Олег Овсяник запросив о. Олега Кобеля, референта Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ провести ці дні духовної віднови.

Перша наука була виголошена в контексті екологічної Хресної дороги, яку очолив гість парафії. Присутні мали змогу роздумувати над жертвою та терпіннями нашого Спасителя, крізь призму екологічних викликів та руйнівного ставлення людини до Божого створіння.

Детальніше...

«ЕКОцид, як і ракети, нас щоденно вбиває!»: у Кривому Розі відбувся круглий стіл на тему «ЕКОцид»

27 квітня у Кривому Розі в межах Зʼїзду молоді Донецького екзархату відбувся круглий стіл на тему: «ЕКОцид», який організував екопросвітницький проєкт «СпоЖити», що є ініціативою Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ.

Розпочали, традиційно, з вітального слова о. Романа Демуша — заступника голови Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ, про важливість теми «ЕКОциду» в Україні та руйнівні наслідки, які завдає війна. Отець Роман говорив, зокрема про шкоду, нанесену агресором навколишньому середовищу нашої країни. А це близько 4 000 кейсів ЕКОциду; окупація 40 % екологічно цінних територій України; окопана, спалена або й досі перебуває під обстрілами третина українських лісів; заміновані, обстріляні та спалені поля; понад 150 млн т викидів в атмосферу; забруднення водойм. Загалом, згідно з офіційними підрахунками, війна завдає 3 млрд грн довкіллєвих збитків щодня.

Детальніше...

Плекання екологічної свідомості для запобігання глобальних катастроф

25 квітня, у переддень пам’яті 38 роковин Чорнобильської катастрофи, на запрошення пароха м. Соснівка о. Зеновія Буня, голова екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Юрій Годісь, разом з еко-референтом Червоноградського деканату о. Тарасом Данчуком побували у трьох загальноосвітніх школах міста. Цього дня представники Бюро УГКЦ з питань екології відвідали школи № 7, 13 і 14, де представили тему: «Енергозбереження і енергоефективність», а також роздумували над наслідками екологічної катастрофи, спричиненої аварією на Чорнобильській АЕС.

Під час зустрічей учні 5-8 класів, не тільки слухали доповіді священників, але й самі особисто брали активну участь у заходах: змагалися у командах, розгадували еко-кросворд, ділилися власним досвідом плекання екологічної свідомості, та запрошували однокласників до переосмислення споживацького способу життя. Важливим елементом зустрічі було спільне обговорення необхідності відповідального ставлення до природи і природних ресурсів.

Детальніше...