Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Опалювальний сезон в умовах воєнного стану: як менше витрачати на тепло та що робити, якщо зникне опалення

Аби допомогти країні та своєму населеному пункту зокрема пройти складний опалювальний сезон в умовах воєнного стану, а також заощадити на опаленні, слід зменшити теплові втрати в домівках. Відповідні поради розробило Міністерство розвитку громад та територій України.

Як менше витрачати на тепло:

  1. Раціонально використовуйте тепло.

Якщо в будинку встановлений індивідуальний тепловий пункт, разом із сусідами зверніться до управителя (ЖЕК), ОСББ або знайдіть фахівця, щоб встановити в квартирах температуру не більше 18 градусів та максимально економний режим теплоспоживання.

Якщо є можливість регулювати опалення, підтримуйте температуру в помешканні не більше 18 градусів. Зменшуйте температуру в кімнатах, які не використовуєте. Та коли лягаєте спати або йдете з дому.

Детальніше...

Як заощаджувати гроші та дбати про природу у воєнний час: поради екоактивістів

Екоактивісти підготували корисні поради, які допоможуть дбати про довкілля та заощаджувати кошти. Серед іншого, вони радять максимально використовувати денне світло, щоб бути енергоефективними у побуті, повідомляє “Еко-Сервіс” у Facebook.

Для більшої енергоефективності також варто використовувати енергозберігаючі лампи та вмикати світло лише в тих кімнатах, де це необхідно. Також варто користуватися екологічним транспортом, зокрема велосипедом, або ходити пішки. Це дозволить заощадити на пальному та обслуговуванні авто.

Детальніше...

Як їсти на Великий піст, щоб не з’їсти планету?

Молитва

Святий Боже, Ти є Творцем Землі, повітря, води і всієї павутини життя. Допоможи мені бути хранителем Твоєї Землі: жити простіше, зменшити використання енергії, споживати їжу рослинного походження і берегти все, що Ти створив. Допоможи мені відіграти свою роль у спільноті, яка піклується про Землю, одне одного та територію Амазонії, яка є легенями нашої планети.

Детальніше...

Чи варто мити сонячні панелі?

День, коли ефективність ваших сонячних панелей буде найвища - це день їх встановлення. Після того вона йде тільки вниз. В принципі, цей схил дуже похилий, і до дна треба буде йти близько 40 років. Але перший день - завжди найкращий.

Одна з причин цього - пил. Як тільки ваші панелі залишаються на свіжому повітрі (тим більше якщо на не дуже свіжому), пил почне сідати на них, блокувати сонячне світло, знижуючи виробіток, і знижуючи ваш дохід. Перша думка, яка приходить у голову - залізти на драбину і помити їх, або на крайній випадок заплатити комусь за це. Іноді це дійсно має сенс - якщо, наприклад, по ваших краях пройшла пилова буря чи пелікани влаштували бомбардування самі знаєте чим.

Детальніше...

Скільки крапель наповнює Землю, або зберегти воду – ініціатива на Великий піст

На час Великого посту члени Англіканської церкви пропонують застановитися над Божим планом стосовно нашого життя та розпочати Вуглецевий піст, щоб зменшити людську діяльність, яка може зашкодити Божому створінню. Цього року особливий акцент ставлять на воду, бо вода – це дар, бо вода – це життя. Із загостренням кризи водопостачання зменшується доступ до чистої питної води.

З детальним Великопосним розпорядком на щодень можна ознайомитись на сайті спільноти www.greenanglicans.org чи в мережі facebook/ GreenAnglicans #justwater2017.

Зараз до вашої уваги пропонуємо кілька найцікавіших ініціатив та практик.

1-ий крок. Підготовка

Як постити?

Детальніше...

Вуглецевий піст, або маленькими кроками до великої мети

Великий піст – це час, який нагадує нам про 40-денне перебування Ісуса в пустелі, сповнене викликів та спокус. Це час, щоб роздумати над Божим планом щодо нас.

Всесвітній рух католиків з питань клімату разом з Англіканською церквою, в рамках проведення Великопосної ініціативи в 2016 році, запропонували низку корисних екологічних порад на час Великого посту. Пропонуємо вашій увазі декілька найцікавіших:

Повставмо перед собою виклик – розпочнімо вуглецевий піст, щоб зменшити людську діяльність, яка завдає шкоди Божому створінню.

Детальніше...

12 екологічних порад до Різдва

Різдво

Різдво – час переосмислення свого християнського  покликання і гідності дітей Божих. Святкуймо цей величний празник у дусі заповіді любові і без шкоди для себе, ближніх та Божого створіння – природи!

1.Застановімось над справжнім змістом Різдва Господнього! В підготовці до Різдва слід уникати всього, що може стати на заваді справжньому відчуттю свята Боговоплочення! Різдво не має нічого спільного з духом безмежного споживацтва та передріздвяного бізнесу. Необхідно пригадати правдиву сутність свята, а особливо, що Ісус приходить, щоб дарувати нам вічне життя та повернути всьому створінню його первозданну гармонію, красу та гідність.

2. Приготуймось належно до свята! Якщо Вам хочеться зробити обновку, думаючи, що це надасть урочистості святу, але у Вашому гардеробі достатньо речей, які ще пристойно виглядають і можна носити, то можете бути спокійні, адже свято Різдва – свято Ісуса; Він в убогості прийшов у наш світ і тому прийме нас, дивлячись не на пишний одяг, а на наші прикрашені добротою та любов’ю серця. Звернімо увагу насамперед на те, щоб належно приготувати оселю своєї душі, аби новонароджене Дитятко Ісус змогло знайти тут місце і наповнити нас своїми миром та радістю спасіння.

3. Від чистоти душі до чистоти довкілля! Прибирайте Вашу оселю природними засобами для миття та догляду! В час генерального прибирання не викидайте непотрібні Вам речі будь-куди, а краще віддайте потребуючим, а відходи викидайте попередньо посортувавши, якщо у Вашому місті передбачена така можливість, якщо ж ні, зробіть можливе: папір – в пункти прийому макулатури, склотару та метал – в інші відповідні пункти прийому вторсировини.

Детальніше...

Не рубай ялинку

Не рубай ялинку!

Екологічне значення дерева

Вічнозелені сосни, ялини та ялиці безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають та втримують надлишок води. Крім того, ці дерева є необхідними компонентами екологічних систем, а для багатьох істот – рідною домівкою.

Ешафот традиції

Для багатьох невід'ємним атрибутом новорічно-різдвяних свят є лісова красуня ялинка. Відповідно, кожного року напередодні зимових свят розпочинається знищення мільйонів дерев.

Детальніше...

Бережімо ліс

Бережімо ліс!

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

Ліс дає харчові продукти (гриби, ягоди), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Детальніше...

Не отруюй повітря

Не отруюй повітря!

В пік весняного і осіннього підпалів опалого листя, сухої трави та інших рослинних залишків повітря в містах, а особливо в селах, перетворюється із ароматного та життєдайного в отруйне та небезпечне для нашого здоров'я і життя.

Шкідливість для здоров'я

При згорянні рослинних решток у повітря вивільняються такі шкідливі для людини та її довкілля сполуки, як окиси азоту, чадний газ, важкі метали та ціла низка інших канцерогенних сполук, найвідомішим представником яких є бензапірен. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини. На присадибних ділянках рослини нерідко обробляють пестицидами, які вивільняються у повітря при згорянні рослинних залишків.

Детальніше...