Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

Списки найнебезпечніших і найчистіших продуктів у 2020 році

Щороку організація Environmental Working Group публікує список найбрудніших і найчистіших овочів і фруктів. Критерієм є вміст у плодах пестицидів.

Навіть найправильніша їжа, зокрема овочі та фрукти, на ділі може згубно впливати на наше здоров’я. Уся справа в пестицидах, які містяться в плодах після обробки врожаю проти шкідників, пише НВ.

Звичайно, у боротьбі з комахами, бур’янами, цвіллю та іншими шкідниками пестициди працюють чудово, але в той же час вони можуть не гірше розправитися і з нашим здоров’ям: постійні контакти з цими хімічними речовинами викликають онкологічні та ендокринні захворювання, хвороби Альцгеймера і Паркінсона, порушення розвитку та стерильність.

Детальніше...

Їж, пий, не викидай! Що робити з харчовими відходами

29 вересня у світі відзначали Міжнародний день обізнаності про втрату їжі та харчові відходи. І саме цей день для багатьох країн світу має стати чітким закликом до дії як державного (національних чи місцевих органів влади), так і приватного (бізнесу та приватних осіб) секторів для активізації зусиль зменшити втрати їжі та відходи для забезпечення продовольчої безпеки для всіх і особливо найбільш вразливих груп, на які впливає пандемія COVID-19, пише Рубрика.

Світова статистика "харчових втрат" вражає. Третина виробленої їжі потрапляє на смітник, навіть не доходячи до столу. Це близько 1,3 млрд тонн на рік або 42 тонни в секунду. При цьому 870 мільйонів населення Землі не доїдають щодня. Чому ми продовжуємо викидати продукти?

Детальніше...

Гарна їжа не повинна йти на смітник

Відходи харчової промисловості є досить великою проблемою сучасного суспільства. На щастя вже існують деякі її сміливі рішення. Наприклад, молодий дизайнер із Великобританії придумала, як використати рибні відходи для створення матеріалу, альтернативного пластику. А команда її співвітчизників робить із панцирів омарів біопластик, пише epochtimes.

Серед таких сміливців, які дивують світ підходом до екологічного свідомого життя можна віднести Loop – це перший фінський ресторан, у якому створюють делікатеси із продуктів, що йдуть на відходи. Меню закладу змінюється щодня, але в основному тут подають вегетаріанські страви.

Детальніше...

Як навчитися не викидати їжу

Щороку близько 1,3 млрд тонн продовольства викидається, велика частина всього цього виявляється на звалищі. Це не тільки завдає шкоди навколишньому середовищу, але також негативно позначається на зміні клімату.

Нью-йоркський шеф-повар Макс Ла Манна вважає подібне бездумне марнотратство однією з головних проблем, що стоять перед людством. Автор книги «Більше рослин, менше сміття» (More Plants, Less Waste) розповів ВВС, що кожен з нас може зробити для того, щоб допомогти впоратися з цією проблемою.

Зараз на нашій планеті живе майже 9 млрд людей, більше 820 млн з них недоїдає.

Детальніше...

Науковці розробили дієту, що "врятує життя, планету та всіх нагодує"

Науковці розробили дієту, яка, як вони обіцяють, може врятувати життя, прогодувати 10 мільярдів людей і все це, не завдавши катастрофічних збитків планеті.

Вчені намагалися з'ясувати, як ми збираємося годувати мільярди людей протягом наступних десятиліть.

Їхня відповідь – "планетарне здорове харчування" – аж ніяк не виключає м'ясо і молочні продукти.

Але нова дієта передбачає величезні зміни в тому, що ми кладемо на власні тарілки, та спонукає їсти те, чого ми раніше ледве торкалися.

Детальніше...

Як упорядкувати холодильник, щоб тримати їжу свіжою. Поради експерта

Холодильник – це не просто шафа для їжі.

Він влаштований так, що у різних відсіках різні температури, а тому неправильна організація його вмісту може призвести до псування харчових продуктів.

Спеціаліст Австралійського інституту безпеки продуктів харчування Мішель Бозевська, на прохання The Daily Mail, розкриває свої секрети зберігання їжі.

Для початку експертка пропонує встановити температуру на рівні чотирьох градусів.

Детальніше...

Вживання зелених овочів знижує ризик інсульту

Вчені довели, що регулярне вживання зелених овочів знижує ризик розвитку інсульту і рівень стресу. Результати дослідження були представлені на Міжнародній конференції з інсультів.

Дослідники вивчили 682 пацієнта (середній вік 53,7 року), які перенесли кровотечу мозку: у 32,2% випадків хвороба була викликана інсультом, у 7,2% — структурними відхиленнями, у 60,6% — високим тиском. Порівнюючи медичні карти хворих, вчені з’ясували, що люди з діабетом в 2,33 рази частіше стикалися з недугою, з підвищеним холестерином – в 1,69 разів, трудоголіки – в 2,2 рази, курці – 10,01 рази.

Детальніше...

Як придбати чорну ікру та осетрину і не нашкодити власному здоров’ю та природі?

Новорічні і Різдвяні свята не за горами, в душі кожного вже дзвенять різдвяні дзвоники, а серце наповнюється радісним передчуттям зустрічі із близькими та рідними. Кожен з нас намагається в цей час почастувати свою родину чимось особливо смачненьким, оригінальним і не типовим.  До таких смаколиків можна віднести чорну ікру та осетрину. Направду, коли ж, як не у таке свято, можна дозволити собі особливо смачні і дорогі продукти?

Проте, купуючи чорну ікру та осетрину, слід бути особливо уважним. Адже ви можете придбати одну з численних підробок (імітацій) ікри або нелегальну браконьєрську продукцію, ставши співучасником знищення осетрових і ризикуючи при цьому здоров’ям – своїм та близьких.

Детальніше...