Актуальна тема

Екологічний декалог

«Дбай про справедливий, збалансований та цілісний суспільний розвиток!» – Блаженніший Святослав

Ми, як народ, серед цього безумства війни в цей момент, у цю неділю хочемо виконувати пророчу функцію Божого люду. Хочемо стати перед Божим обличчям, щоби почути Його слово і втілити його у нашому житті, у нашій борні, навіть у наших стражданнях. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні.

«Сьогодні, я хочу знову продовжити з вами нашу дорогу роздумів над тим, як ми маємо шанувати Бога Творця, а відтак сповнятися Його силою, щоб співтворити з Ним добро в цьому світі» – продовжив екологічні роздуми Блаженніший Святослав.

Засада про яку сьогодні роздумуємо, каже архиєрей, є дуже важливою для того щоб ми усвідомлювали чим є той Божий дар – творіння! Вона звучить так: «Дбай про справедливий, збалансований та цілісний суспільний розвиток, що передбачає піклування про навколишнє середовище як простір життя для сучасних і майбутніх поколінь», – сказав Предстоятель.

Ми повинні розуміти, вважає він, що той всесвіт, який сотворив Господь Бог і дав людині для того, щоб вона могла з нього користатись і жити, не є просто якимось хаотичним набором ресурсів, які людина може в будь-який спосіб використовувати.

«Цей світ, – продовжив Глава Церкви, – у якому ми живемо, є цілісним організмом. Організмом, де все між собою є збалансоване і взаємопов’язане. Порушення рівноваги в одній його частині впливає на весь організм і змінює процеси у цілому всесвіті. Тому людина, яка діє у тому всесвіті, яка користає з його ресурсів, має розуміти, що коли буде страждати одна частина нашого довкілля, то разом з тою частиною буде страждати увесь довколишній всесвіт. У тому числі буде страждати і сама людина».

Тому коли ми хочемо говорити про справжній, збалансований і справедливий суспільний розвиток, наголошує духовний лідер, – розвиток нашого суспільства, ми повинні розуміти, що ми повинні правильно входити у цей організм створеного світу. І лише тоді той всесвіт буде дальше для нас простором життя для сучасних і майбутніх поколінь.

«Боже дай нам мудрість добрих управителів Твого дарованого нам всесвіту. Боже, дозволь нам, християнам ІІІ Тисячоліття сповнити нашу місію у світі. Боже, благослови Україну, цю райську землю, яку Ти дав нашому народу, зроби її простором життя для нас сьогодні і для сучасних і майбутніх поколінь. Боже, допоможи нам звільнити цей простір життя від усіх, що в нього несе смерть. Боже, просимо Тебе, даруй перемогу Україні над чужинцями, над російськими окупантами, які сьогодні крадуть у нас цей простір життя, нищать Твій божий люд, а також нищать той світ, який Ти Боже сотворив» – помолився та уділив своє архиєрейське благословення Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології