Актуальна тема

Меню

Екологічні місії 2024 будуть присвячені популяризації природоохоронної діяльності Митрополита Андрея Шептицького

27-28 серпня 2024 р. відбулась третя квартальна зустріч та освітній семінар для архієпархіальних, єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології на тему «Відповідальність за створіння в час війни у світлі вчення та діяльності Праведного Митрополита Андрея Шептицького».

«Тема була обрана в контексті підготовки щорічних осінніх екологічних місій та відзначення 80-ї річниці з дня смерті митрополита Андрея Шептицького з метою популяризувати екобогословську спадщину та природоохоронну діяльність владики Андрея, яка значно випереджувала час і нині є гідним зразком для наслідування не лише в Українській Церкві та суспільстві, а й у всесвітньому контексті. Нині, в часі війни та її екологічних та енергетичних викликів, маємо актуалізувати екосоціальну спадщину Митрополита Андрея, навчаючи «нових стилів життя у Христі» та сприяючи лікуванню екологічних ран війни», – зазначив у вступному слові проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.

Головним спікером став український богослов-дослідник теми «Відповідальність за створіння в житті та діяльності митрополита Андрея Шептицького» ліц. о. Сергій Довба, референт Бюро УГКЦ з питань екології в Львівській архієпархії, який підготовив дванадцять екотем (серед яких: молитва, любов до гір, екопатріотизм, екологічна економіка та природохоронні ініціативи Праведного Митрополита) і натхненно поділився зі своїми співбратами в екопасторальному служінні.

У рамках зустрічі було також підбито підсумки екопасторального служіння під час проведення духовно-екологічних таборів, головною темою яких було «Відповідальне управління Божими дарами в час війни».

Особливістю зустрічі-семінару стало те, що переважна більшість освітніх блоків та розважань була проведена серед чарівної гірської природи в урочищі Підлюте та під час пішої екомандрівки до скиту отців-студитів у Лужках де душпастирі-захисники Божого створіння прославили Творця і Спасителя акафістом Подяки Пресвятій Тройці.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології