Актуальна тема

Меню

15 травня – Міжнародний день клімату

15 травня Міжнародна спільнота відзначає День клімату. Заснування цього свята стало відповіддю на заклик екологів захищати клімат як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.

Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. Глобальне потепління, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, чинить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

Святіший отець Франциск у енцикліці «Laudato si» характеризує клімат як дар Творця і спільне благо всього людства, яке треба трепетно оберігати. Це є закликом не лиш до влади та природоохоронних інституцій, але й до всіх людей доброї волі. Кожен може і має стати знаряддям у руках Творця для збереження Його створіння (див. Laudato Si 14).

Як кожен може захищати клімат? «Передусім зменшуючи свій екологічний слід, відмовляючись від надмірного споживання, зростаючи у чеснотах енергоефективності та енергозбереження. Значення має кожна заощаджена кіловат-  і навіть ват/година. А в контексті повномасштабної війни та руйнування енергетичної інфраструктури – це є також вагомим внеском для стійкості в боротьбі з агресором та для наближення Перемоги» – коментують в Екологічному бюро УГКЦ.

Детальніше про повсякденні можливості захисту клімату та природного довкілля можна дізнатися у рубриці «Екологічні поради» на сайті Бюро УГКЦ з питань екології.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології