Актуальна тема

Меню

«Валізу мільйонерів» презентували дітям на Буковині

У другу неділю Великого посту, на місійних теренах мальовничої Буковини, діти та батьки недільної школи при катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці, дізналися багато цікавого про екологічне виховання та вчення Церкви про відповідальність за створіння, енергоефективність та енергозбереження.

Референт Бюро УГКЦ з питань екології о. Володимир Дяків презентував «Валізу енергоефективності», яку ще назвав «валізою мільйонерів». Таку назву отець придумав діткам з огляду на те, що вона вміщає в собі прилади, які допомагають заощаджувати природні ресурси, берегти довкілля та суттєво економити кошти. Священник прокоментував різні способи енергозбереження і практичне використання вмісту ековалізи, починаючи від простого термометра, аератора, датчика руху, відсікача струму, акумуляторних батарейок і до екосумок з натуральної сировини.

Душпастир зазначив, що «Бог світ створив дуже давно, але в теперішній час, ми являємося творцями всього того що навколо нас і в сопричасті з нашим Творцем направду стаємо співтворцями». Екореферент наголосив на шкідливості спалювання сухої трави для довкілля, практики яка знищує створене Богом життя. Натомість гідною альтернативою є компостування. Констатуючи, разом зі св. Августином те, що «Бог нас створив без нас, але спасти нас без нас не зможе», священник інтегрував питання бережливого ставлення до довкілля та відповідального управління природними дарами в контекст історії спасіння, до якого Творець і Спаситель кличе кожну людину.

Присутні з цікавістю розглядали енергоефективні технічні прилади та предмети побуту і цікавинки а також придбали духовно-екологічну літературу, яка вчить зберігати та економити енергоресурси.

Батьки та діти почерпнули багато цікавої та корисної інформації, адже людство є співвідповідальне за Боже створіння, тому екологічне виховання, навички піклування про довкілля та раціональне використання здобутків науки є дуже важливими, щоб зберегти Богом даровану нам Землю.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології