Актуальна тема

Меню

Тривають екологічні місії у Бучацькій єпархії

Наприкінці минулого тижня, 9 жовтня 2023 року, з ініціативи о. Володимира Дрозди, пароха церкви Христа Царя с. Добрівляни, розпочалися екологічні місії, які провів екореферент Бюро УГКЦ з питань екології Бучацької єпархії о. Михайло Деревенчук.

Візит розпочався зі спільної Літургії, під час якої референт звернувся до парафіян з проповіддю, у якій зосередив свою увагу на потребі переміни своєї свідомості та споживацького стилю життя. Тому що не можна, роздумуючи про велику любов Бога Творця до цілого людського роду в контексті того лихоліття, яке відбувається у нашій Батьківщині і жертв наших героїв, які віддають свої життя для того щоб дати нам мирне майбутнє – продовжувати жити так як ми живемо і це є зневагою Божого милосердя та пам’яті наших героїв.

Після Літургії отці Михайло та Володимир продовжили місії у місцевій школі де їх люб’язно прийняли директор та педагогічний колектив.

Під час уроку отець Михайло наголосив на тому, що з початком війни ми все більше задумуємось над питанням свого християнського покликання у створеному Богом світі. Це питання стає все більш актуальним в контексті важкого захворювання нашої планети, яке науковці називають екологічною кризою. Симптоми даного явища є дуже різнорідними і загрозливими. Виснаження природних ресурсів, забруднення повітря, води і землі; знищення багатьох видів життя; дисбаланс кліматичної системи, що призводить до різноманітних природних катаклізмів – це тільки деякі із довгого переліку наслідків безвідповідального господарювання людини у світі. Спостерігаючи за все новими температурними рекордами, неприродно затяжними хвилями спеки та масовими лісовими пожежами, які чергуються з надмірним випаданням опадів та повенями, що призводять до катастрофічних наслідків для людей та їх природного довкілля, з тривогою запитуємо себе: чи можемо якимось чином спричинитися до оздоровлення планети?

Отець Михайло також розповів учням та усім присутнім, яку екологічну поведінку ми, як свідомі християни, маємо практикувати і як ми можемо долучитися до покращення екологічної ситуації в даному селі, області, країні і світі.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології