Актуальна тема

Меню

Екологічне виховання як засіб для формування духовного світу людини

14 листопада у Фаховому коледжі культури і мистецтв м. Калуша відбувся пізнавально-розвивальний захід на тему: «Від екології природи – до екології душі» за участю референта Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії о. Михайла Дзуля.

Дана подія відбулась з ініціативи викладача-методиста ФККіМ Лідії Стефанівської в рамках декади педагогічної майстерності і в перспективі послужить основою до написання авторської методичної розробки на тему: «Формування духовного світу студента засобами екологічного виховання, як педагогічна проблема».

У заході взяли участь студенти коледжу різних спеціальностей та викладачі закладу, котрих зацікавила дана проблематика.

Звертаючись до присутніх екореферент наголосив, що «стан навколишнього природного середовища, немов би в дзеркалі, відображає стан душі людини. І якщо душа вражена такою деструктивною дійсністю як гріх, то людина легковажно й нерозсудливо завдає шкоди довкіллю, а в кінцевому результаті – сама собі».

Опираючись на Святе Письмо, Катехизм УГКЦ «Христос наша Пасха» та вчення Вселенських Архієреїв священник окреслив присутнім основні принципи взаємовідносин між Богом і людиною крізь призму Богом створеного світу.

Упродовж зустрічі, на основі прикладів з життя, піднімались та аналізувались результати бездумного і бездушного ставлення до навколишнього середовища.

Зустріч з о. Михайлом Дзулем була цікавою і змістовною, а спілкування із студентською аудиторією та педагогами відбувалось в теплій та дружній атмосфері.

На завершення зустрічі екореферент подарував низку видань Бюро УГКЦ з питань екології до бібліотеки коледжу і запросив творчих молодих людей активно долучатися до пропагування трепетного ставлення до природи, зокрема через участь у Всеукраїнському екологічному конкурсі «Відповідальність за створіння».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології