Актуальна тема

Меню

Святий Престол закликає дбати про наш спільний дім

Дикастерія Святого Престолу для сприяння цілісному розвитку людини закликає Вселенську Церкву, парафіяльні громади та усіх віруючих людей взяти участь у «Тижні Laudato Si» (21-28 травня) та «Часі створіння» (1 вересня – 4 жовтня), виявляючи таким чином свідомість відповідальності за створений Богом світ.

«Тиждень Laudato Si» пройде під гаслом «Надія для Землі – надія для людства» і має на меті популяризувати вчення енцикліки Святішого Отця Франциска Laudato Si: про турботу за наш спільний дім, та сприяти втіленню християнської віри через бережливе ставлення до усього створеного Богом світу.

«Час відповідальності за створіння» вже традиційно розпочнеться 1 вересня – Днем молитви за створіння і під гаслом «Хай буде справедливість і мир» буде тривати до 4 жовтня – Дня св. Франциска Асизького, патрона захисників довкілля та всіх, хто дбає про благо Божого створіння – природи.   

Папська дикастерія сприяння цілісному розвитку людини пропонує 4 головних знаряддя для спільної участі в цих ініціативах: енцикліку Laudato Si, платформу дій Laudato Si, фільм «Лист» та посібник «З догляду за нашою живою планетою» (див. плакат «Інфографіка Laudato Si»).

Бюро УГКЦ з питань екології підтримує екологічну ініціативу Святого Престолу вже традиційно в тріаді церковного життя «керигма – літургія – дияконія», а в контексті екологічно-енергетичних викликів війни рф проти України, закликає звернути особливу увагу на проведення у парафіяльних громадах тематичних заходів з підвищення християнської екологічної свідомості щодо використання енергоносіїв та плекання культури енергоефективності повсякденного життя.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології