Актуальна тема

Меню

Великопосна ініціатива 2024

У Тернопільсько-Зборівській архієпархії триває Великопосна екологічна ініціатива

20-21 березня, на парафіях с. Дичків Великобірківського деканату та с. Великий Глибочок Великоглибочанського деканату, в рамках Великопосної екологічної ініціативи УГКЦ відбулися екологічні місії. Ці заходи складались із чотирьох етапів: молитовного; екологічної катехизи для молоді; зустріч із місцевою владою; насадження молодих дерев.

Вищезгадані парафії відвідав референт Бюро УГКЦ з питань екології в Тернопільсько-Зборівській архієпархії о. Василь Шафран, який разом із місцевими парохами Олегом Леськівим та Іваном Гавдяком молилися та закликали паству застановитись над своїм ставленням до Божого створіння.

Отець Василь особливий акцент поставив на екологічних втратах, яких зазнала наша земля протягом війни, що триває вже дев’ятий рік: «Паралельно із геноцидом нашого народу триває також і екоцид нашої землі, обсяги якого сягають понад 3 трильйони гривень і на відновлення котрого потрібні будуть ще довгі десятиліття. Тому нам варто сьогодні тримати, поряд із військовим та духовними фронтами, ще й екологічний фронт і не робити необдуманих кроків, які би нищили наше довкілля, а навпаки доглядати і розвивати його».

Екореферент розповів про можливі еко-гріхи весняного сезону, такі як: пластикова атрибутика у храмах та на цвинтарях та паління сухої рослинності, що є особливо розповсюдженим у сільській місцевості. Саме тому усі присутні отримали листівки від Екобюро УГКЦ із закликами проти пластикової атрибутики і проти паління сухої органіки. Також парафіяльні, шкільні та місцеві бібліотеки поповнились просвітницько-катехитичною літературою, яку Екологічне Бюро розповсюджує в часі місій.

Завершувались місії висадкою саджанців хвойних дерев, які мають стати живою пам’яткою екомісій та підтримкою загальнонаціональної ініціативи «Посади дерево миру».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології