Актуальна тема 

Меню

Великопосна ініціатива 2023

Спільно здобуваємо навики енергоефективності

2 серпня відбулася чергова зустріч референта Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієпархії о. Михайла Дзуля з учасниками літнього дитячого табору «Очі миру», основу яких становлять вимушено переселені діти та діти з соціально вразливих категорій населення.

В рамках зустрічі священник представив присутнім відеоролик Екобюро «Через прості дії ми здатні змінити світ», в якому порушуються найбільш кричущі екологічні проблеми, що часто пов’язані із людським незнанням і становлять загрозу для природи та життя людини. Такі виклики потребують нагального втручання екологічно свідомих християн. Також творці екоролика рекомендують глядачам різноманітні альтернативні механізми, чи принципи поведінки дружної до природи та пропонують шляхи вирішення вже існуючих екологічних проблем. Після перегляду ролика діти мали змогу поставити запитання та поділитися власними думками, щодо тих чи інших екологічних проблем та їх вирішення.

Далі діти мали змогу ознайомитися із вмістом валізи енергоефективності та довідатись про принципи дії допоміжного інструментарію, який дозволяє заощаджувати воду, газ, тепло, електроенергію і таким чином робити конкретний внесок для збереження природних ресурсів. «Однак які би інструменти ми не використовували, першочерговою є особиста екологічна свідомість та відповідальність » - зазначив священник, – «і в першу чергу треба закривати кран, коли чистимо зуби, вимикати світло, коли виходимо з приміщення, чи тепліше одягнутися, коли відчуваємо прохолоду».

Діти активно коментували принципи дії та переваги аератора, LED-лампочки чи термоголовки, а також цікавились механічним зарядним пристроєм для ґаджетів, портативною сонячною станцією, міні-вітрячком та іншими демонстраційними приладами.

На згадку про зустріч кожен отримав стікери з екологічними порадами про те як у щоденному житті можемо і маємо піклуватись про Боже створіння завдяки нашій енергоефективній поведінці.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології