Меню

Конкурс до дня Творця

День Творця

 

Календар 2019

Login Form

Увійти

Лічильник

За підтримки

Реновабіс

Презентація книги «Пам'ятки природоохоронної літератури України»

9 липня 2019 року в Києві, в Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України, відбулась презентація книги «Пам'ятки природоохоронної літератури України», яку представив її упорядник, працівник інституту, український зоолог та еколог, природоохоронний і громадський діяч Олексій Василюк.

До антології ввійшли повні тексти 12 книг про охорону природи, видані в Україні з 1914 до 1932 року. Книжка М. М. Бейєра «Шануймо і бережімо свій рідний край» стала першою з природоохоронної серії цих видань. У ній ідеться про масштаби знищення тварин у світі, в Україні та на Полтавщині зокрема. Автор розповідає про рослинний і тваринний світ Полтавщини та наголошує на тому, що інші країни вже почали створення національних парків (багато прикладів узято з досвіду Фінляндії), натомість українська земля не має таких здобутків, окрім Асканії.

Ту ж ціль і схожий зміст має і друге видання, видрукуване Полтавським природничим музеєм, - книжка Г. А. Бризгаліна «Охорона пам'яток природи на Україні». У ній наголошується на потребі охорони природи та створення заповідників і національних парків, наводяться патріотичні аргументи. Тут знаходимо цитати з творів М. Гоголя, А. Толстого, численні згадки про героїчне минуле. Очевидно, саме це стало причиною заборони книги в 1940-х.

Також увійшла до антології на сьогодні, на жаль, забута, однак дуже цікава для дітей книга автора М. Шарлемань «Лісові барабанщики» 1928 року видання, у якій автор зрозумілим для дітей способом розповідає про мешканців лісу та їхній спосіб життя. 

У заході також узяв участь референт з питань екології Київської Архиєпархії о. Роман Романович. Він висловив щиру вдячність від імені ЕкоБюро за цю чудову працю, яка дає читачам можливість дізнатися, як у минулому столітті дбали про природоохоронну зону нашої держави й уболівали за збереження її краси та недоторканності. Декілька примірників цієї антології тепер також будуть у бібліотеці центрального офісу Бюро УГКЦ з питань екології.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Прокоментуйте: