Про відповідальність за створіння
Відповідальність за створіння – це спроба створити унікальний інтернет-ресурс, який би сприяв формуванню свідомості відповідальності за створений Богом світ, а також пропонував інформацію про шляхи її здійснення у повсякденному житті кожної людини.
На наших сторінках ви зможете ознайомитись із екологічним вченням Християнських Церков; дізнатися про актуальні ініціативи природоохоронного спрямування в житті Церкви; знайти матеріали для екологічної катехизи, молитви за збереження Божого створіння – природи та спеціальні богослужіння; а також отримати інформацію про те, яким може і має бути наш щоденний особистий практичний внесок для охорони та збереження довкілля.
Духовенство зможе знайти тут корисні матеріали, рекомендації та поради для плекання екологічної відповідальності християн у пасторальному служінні, а особливо під час катехизації та євангелізації, сакраментально-літургійного та дияконального служіння.
Кожен християнин зможе дізнатися, що відповідальне ставлення до природного довкілля - це обов’язок, який безпосередньо випливає з віри в Бога Творця та Спасителя і є суттєвим компонентом християнського буття та повсякденної поведінки.
Прагнемо також стати джерелом корисних порад, що допоможуть кожній людині, яка є небайдужою до стану навколишнього середовища, більш раціонально та ефективно використовувати Богом даровані природні ресурси і завдавати менше шкоди всьому створінню.
Надіємось, що цей сайт буде корисним для зближення церков та інтенсифікації екуменічного процесу в Україні, адже проблеми довкілля, спричинені людиною, є спільним викликом для всіх християнських Церков, і тільки спільними зусиллями можна ефективно долати наявну екологічну кризу.
Сподіваємось також, що «Відповідальність за створіння» стане своєрідним відкриттям для українського суспільства, а зокрема для державних природоохоронних структур та неурядових організацій екологічного спрямування – відкриттям того, що Церква є небайдужою до проблем довкілля і трактує питання збереження створеного Богом світу як невід’ємну складову своєї місії. Відповідно, це відкриття може спричинитися до налагодження більш продуктивного діалогу Церкви з громадськими та державними природоохоронними організаціями для підвищення екологічної культури населення та збереження природної спадщини України довіреної нам Богом.
д-р Володимир Шеремета
керівник Бюро УГКЦ з питань екології