Актуальна тема

Меню

Катастрофи, пов'язані з водою – реальність життя, в умовах потепління клімату

Нещодавно, в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку пройшло спеціальне тематичне засідання Генеральної Асамблеї ООН з водних ресурсів і стихійнх лих. Його учасники обмінялися думками та досвідом пом'якшення негативних наслідків небезпечних природних явищ, пов'язаних з водою, в тому числі – повеней і обвалів.

Виступаючи на засіданні, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що катастрофи, пов'язані з водою, стали реальністю життя, на нашій все більш тепліючій планеті. У цьому зв'язку Пан Гі Мун привернув увагу до наслідків, викликаних цунамі в Японії і на Соломонових островах, повенями в Пакистані і М'янмі.

За даними ООН, за останні 30 років частка людей, що живуть в схильних до повеней річкових басейнах, збільшилася на 114%. Сьогодні, на висоті, що не перевищує одного метра над рівнем моря, проживають понад 60 мільйонів осіб. До кінця сторіччя це число збільшиться до 130 мільйонів. Великі прибережні міста, такі як Каїр, Карачі, Калькутта, Белен, Новий Орлеан, Шанхай, Токіо, Лагос, Маямі і Амстердам, піддаються серйозній небезпеці повеней, викликаних ураганами. Жителі Нью-Йорка вже зіткнулися з такою реальністю.

«Таїланд, Індонезія, Нідерланди, Сполучені Штати Америки та Мозамбік – всім цим країнам довелося зіткнутися з наслідками стихійних лих, пов'язаних з водою. Вони мають безцінний досвід запобігання, прогнозування, реагування, відновлення та реконструкції», – сказав Пан Гі Мун.

Він додав, що ризиками стихійних лих потрібно управляти і нагадав про прийняту в 2005 році Хіогську рамкову програму дій, спрямовану на пом'якшення наслідків землетрусів, повеней, ураганів та інших стихійних лих і зниження числа їх жертв. Термін досягнення поставлених у ній цілей, пов'язаних зі скороченням числа жертв, економічних та екологічних втрат – 2015 рік.

«Готовність до гіршого може врятувати життя. Ось чому нам потрібні системи раннього попередження, системи освіти людей ...», – зазначив Пан Гі Мун.

Він закликав зміцнити заходи щодо запобігання та пом'якшення стихійних лих, а також більш активно зайнятися вирішенням проблеми глобального потепління. «Я продовжую закликати світових лідерів стримати свої обіцянки щодо укладання до 2015 року глобального юридично обов'язкової угоди в області зміни клімату», – відзначив Пан Гі Мун.

Учасники засідання підкреслили, що занадто велика або мала кількість води, її забруднення здійснюють негативний вплив на економіку країн, екологію, здоров'я та добробут людини.

Джерело: ECOportal