«Подолання земних спокус – шлях сходження до Раю», – Венедикт XVI
17-го лютого 2013 року, в першу неділю Великого Посту (за григоріанським календарем), Святіший Отець Венедикт XVI у своєму розважанні над уривком про спокушання Ісуса Христа дияволом, під час Ангел Господній, в особливий спосіб підкреслив, що спокуси мають завдання «зробити з Бога інструмент для задоволення власних потреб, надаючи переваги успіху в житті та матеріальним благам».
Понтифік допомагає зрозуміти логіку, за якою споконвічний ворог роду людського – диявол, намагається обманути людину, діючи в дуже підступний спосіб «не штовхаючи безпосередньо до зла, але до фальшивого добра, спонукаючи нас вірити в те, що справжня реальність – це влада і все те, що допомагає задовольнити основні потреби людини».
Намісник святого апостола Петра, пояснюючи цей євангельський уривок, дає недвозначно зрозуміти, що стиль спокусника не змінився і по сьогоднішній день. Диявол і надалі обманює рід людський, подаючи за правдиве щастя те, що в реальності є лише позірним щастям. Саме споживацьке суспільство, плодами якого є різного роду кризи: суспільна, економічна, екологічна, а особливо криза цінностей, є яскравим свідчення того, що в тенета спокусника попадаються усі, від керівників держав, до пересічного мирянина. Ключові спокуси мають за мету замінити правдиву ментальність «бути» на «мати», і через бажання посідати, володарювати та безнастанно примножувати, підмінити правдиві цінності різними сурогатами. Святіший Отець, навчаючи про віру та її важливість і цілісний вимір як антипод спокусам, поставив деякі запитання: «кому в житті хочемо служити – власному «я», чи Богові, власному добру, чи спільному?».Посилаючись на святих отців Церкви, єпископ Риму пояснив, що саме через спокушання Ісус Христос показав нам шлях, що через Хрест та відчуття покинутості слід кожному з нас пройти.
Хоч диявол від самого початку намагається зруйнувати первозданну гармонію, до якої нас покликав сам Творець, йому легко можемо протистояти, стаючи поряд з Христом, Спасителем і Переможцем. «І, щоб бути з Ним, звернімось до Його Матері, до Марії, покірно просячи про допомогу в годині випробування, і Вона обов’язково дасть відчути нам сильну присутність Свого Сина», – сказав вікарій Христа на завершення молитви Ангел Господній.
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології