Актуальна тема

Меню

Платформа ініціатив «Laudato si’»: семирічний шлях цілісної екології

У Ватикані відбулася інавгурація «Laudato si’ Action Platform», що пропонує представникам різних сфер розпочати семирічний шлях цілісної екології.

У вівторок, 25 травня 2021 р., у Ватиканському прес-центрі відбулася презентація «Laudato si’ Action Platform» – платформи ініціатив, натхненних енциклікою Laudato si’. Дикастерія служіння цілісному людському розвитку, яка започаткувала цей веб-ресурс, заохочує представників із різних сфер – сім’ї, парафії та дієцезії, школи та університети, лікарні та оздоровчі центри, підприємства та неурядові організації, фонди та ЗМІ, а також згромадження та інститути богопосвяченого життя – розпочати семирічний шлях, на якому вони втілюватимуть ініціативи цілісної екології. Ці починання повинні відповідати наступним цілям: 1) дбати про природне довкілля; 2) дбати про бідних; 3) змінювати економічну парадигму на нову екологічну економіку; 4) змінювати спосіб життя, уникаючи надмірного споживацтва; 5) виховувати екологічну свідомість; 6) переосмислювати духовність у світлі Божого творіння; 7) залучати спільноти до піклування про створіння. Організатори платформи Laudato si’ мають намір щороку преміювати найкращі проекти в кожній із вищевказаних сфер.

Кардинал Тарксон: усвідомлювати свою роль екологічних громадян

«Ми повинні переосмислити суспільні цінності, – підкреслив під час презентації кардинал Петер Таркон, Префект Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, – переосмислити такі поняття, як розвиток, зростання та багатство; потрібно вивчати нові бізнес-моделі; відкидати сумнівні форми поведінки та вступати в нові життєві реалії, що гармоніюють з природою. Ми повинні усвідомлювати свою роль екологічних громадян і робити світ зеленішим та кращим, здоровішим для нас та стійким для нашого життя».

Як розпочати семирічний шлях цілісної екології?

Отець Джоштром Ісак Курітадам, координатор Секції з питань екології та створіння Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, пояснив, що семирічний період, який вони обрали для втілення ініціатив цілісної екології, був натхненний біблійною темою Ювілею. Перший рік буде присвячений трьом основним завданням формування спільноти, розподілові ресурсів та розробці конкретних планів дій для реалізації семи цілей Laudato si'. Після цього, протягом п’яти років ці плани втілюватимуться в життя і останній рік буде «суботнім», тобто роком прослави і подяки Богові.

Пояснюючи про те, як долучитися до «Laudato si’ Action Platform» отець Джоштром, зазначив, що бажаючі особи, чи групи мають можливість зареєструватися на сайті www.laudatosi.va і 4 жовтня 2021 року, у день літургійного спомину святого Франциска з Ассізі, їм буде запропоновано «План Laudato si’».

Джерело: Vatican News