До 2050 року майже 50% світової електроенергії вироблятиметься вітровими і сонячними електростанціями – Bloomberg

Оприлюднений новий прогноз міжнародного енергетичного розвитку від Bloomberg New Energy Finance (BNEF) New Energy Outlook (NEO) – 2019. За оцінками його авторів, до 2050 року на основі сонця і вітру буде вироблятися 48% світової електроенергії. При цьому, обсяги її споживання в світі до того ж строку зростуть на 62%, а встановлена потужність електроенергетики потроїться.

За розглянутий період часу (до 2050 року) глобальні інвестиції в сонце і вітер складатимуть майже 10 трильйонів доларів США. В Європі з ВДЕ до 2050 року вироблятиметься практично вся електрика – 92%.

Зазначається, що 50-відсоткова частка сонця і вітру у виробленні світової електроенергії стає свого роду «консенсусних» рівнем. Подібний прогноз зустрічається не вперше. Викиди електроенергетичного сектора Китаю не досягнуть піку до 2026 року – позначиться гігантський сучасний парк вугільних електростанцій. Проте очікується, що в наступні 20 років вони скоротяться більш ніж наполовину. До 2050 року на сонце і вітер припадатиме 48% вироблення китайської електроенергії.

Роль вугілля у світовій електроенергетиці знизиться з нинішніх 37% до 12% до 2050 року, і з 2032 року сонячні і вітрові електростанції будуть виробляти більше, ніж вугільні. Газова генерація в світі зросте на 0,6% на рік до 2050 року. Автори відзначають, що прогнозоване зростання використання відновлюваних джерел енергії до 2030 року вказує на те, що багато країн можуть протягом наступних півтора десятиліть йти шляхом, який підтримує цілі Паризької угоди. Вони можуть робити це без введення додаткових прямих субсидій для існуючих галузей, таких як сонячна та вітрова енергія, однак додаткові зусилля будуть необхідні після 2030 року.

Директор BNEF NEO Себ Хенбест прокоментував:

«Наш аналіз свідчить про те, що урядам країн потрібно зробити дві речі: зробити їхні ринки дружніми до розширення недорогих технології виробітку електроенергії вітровими та сонячними електростанціями, а з іншого боку – підтримувати дослідження і розгортання цих технологій, щоб вони могли бути використані з 2030-х років і надалі».

Джерело: ecotown