Піст проти споживацтва – для порятунку створіння

Піст має спричинитись до визволення людини від епідемії споживацтва та вплинути на оздоровлення світу природного довкілля, такою є провідна думка Великопосного послання Монсеньйора Джузеппе Фіоріні Морозіні, єпископа діоцезії Локрі-Джераче (Італія). Італійський Архиєрей наголосив на необхідності усвідомлення всієї небезпеки, яка випливає з сучасного споживацького суспільства. Він застеріг, що дуже часто соціальна реклама: «невтомно пропонує речі та продукти, які насправді нікому непотрібні, але представлені нам як такі, без який неможливо обійтись: предмети люксу, забави, секс і т.д.». Всі ці речі пропагуються нам споживацтвом, переконуючи нас в тому, що без них ми почуватимемось нещасними та неповноцінними. Замовчують, однак, що ціна західного гедоністичного життя є дуже високою, а саме: екологічні лиха, природні катаклізми, проблеми природного довкілля, збільшення бідності в країнах і без того бідних, поширення голоду в світі, фізичне насильство, і це далеко не все з довгого переліку проблем, пов’язаних з неприборканим бажанням «мати вже і тепер».

Єпископ наголосив, що така ситуація свідчить ні про що інше, як про глибоку екзистенційну кризу, яка повинна допомогти нам усвідомити, що потрібно міняти наш стиль життя, і закликав прикласти всіх зусиль в часі Великого посту до переміни на краще. Відповідно, необхідно «змінити шкалу наших цінностей і поставити на перше місце в житті те, що насправді має велику цінність для нашого спокою та щастя», – зауважив преосвященний владика Морозіні, підкреслюючи, що «від нас вимагається, щоб ми відкрили культуру суттєвого».

На закінчення свого великопосного звернення єпарх Локрі-Джераче виокремив ключовий критерій ефективного проведення благодатного часу Великого посту, закликавши: «дивімося завжди на життя очами подорожуючих і пам’ятаймо слова з Біблії, що не маємо тут постійного пристановища, а є лише в подорожі до Небесної Батьківщини».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології з посиланням на Zenit